RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsza bójka w ukraińskim parlamencie. Poszło o skład komisji

W bójce nikomu nic się nie stało (fot. YouTube/)
W bójce nikomu nic się nie stało (fot. YouTube/)

Kilku deputowanych Werchownej Rady pobiło się w czwartek w sali obrad parlamentu. Do szarpaniny doszło w trakcie dyskusji o składzie komisji.

Parlament zatwierdził Jaceniuka na stanowisku premiera

Parlament Ukrainy zatwierdził Arsenija Jaceniuka stanowisku premiera. Prezydent Petro Poroszenko zaakceptował kandydaturę szefa rządu w kilkanaście...

zobacz więcej

Wołodymyr Parasiuk, jeden z deputowanych prozachodniej większości, był oburzony tym, że mogli do nich trafić parlamentarzyści, którzy popierali reżim Wiktora Janukowycza. Po tym, jak Parasiuk zaczął domagać się możliwości wygłoszenia przemówienia, doszło do szarpaniny. Wzięło w niej udział kilku deputowanych, ale nikomu nic się nie stało.

Nowy ukraiński parlament zaczął prace tydzień temu.

Gruzin, Litwin i Amerykanka. Ukraiński parlament zatwierdził rząd Jaceniuka

Ukraiński parlament ostatecznie zatwierdził zaproponowany przez koalicję „Europejska Ukraina" skład rządu premiera Arsenija Jaceniuka. Poparło go...

zobacz więcej

Zaprawieni w bojach

To nie pierwszy raz, gdy w sali plenarnej ukraińskiego parlamentu doszło do bójki między deputowanymi. W poprzedniej kadencji, jeszcze za prezydentury Wiktora Janukowycza, dochodziło do nich kilkukrotnie.

Tym razem w parlamencie nie ma jednak bokserskiego mistrza świata Witalija Kliczki, który pełni obecnie funkcję mera Kijowa. W trakcie parlamentarnych przepychanek Kliczko zawsze zachowywał zresztą zimną krew:

źródło:
Zobacz więcej