RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po wyborczym remisie nowy wójt gminy na Opolszczyźnie wybrany przez losowanie

W wyborczym wyścigu na Opolszczyźnie padł remis. O wygranej Adama Raczyńskiego zdecydowało losowanie (fot. PAP/Adam Warżawa)
W wyborczym wyścigu na Opolszczyźnie padł remis. O wygranej Adama Raczyńskiego zdecydowało losowanie (fot. PAP/Adam Warżawa)

Niecodziennym wynikiem zakończyły się wyniki wyborów na wójta gminy Pakosławice w woj. opolskim. Obaj kandydaci uzyskali tę samą ilość głosów, a o zwycięstwie zdecydowało losowanie przeprowadzone przez gminną komisję wyborczą.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o sukcesie w Warszawie: znowu „wyghałam”

Na oficjalnym profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawił się wpis ze zdjęciem i podpisem „Bhawo Wy!!! Dziękuję bahdzo”. Na fotografii widać prezydent...

zobacz więcej

Kandydaci: obecny wójt Jarosław Nosal (KW Stowarzyszenie „Forum Samorządowe 2002”) i Adam Raczyński (KWW Twój Głos – Lepsza Przyszłość Twojej Gminy) w ponownym głosowaniu dostali po 705 głosów. Co ciekawe zwyciężyli również w równej liczbie obwodów – w trzech obwodach każdy. Ostatecznie los był przychylniejszy dla Adama Raczyńskiego, który wygrał w losowaniu przeprowadzonym przez gminną komisję wyborczą.

Już w pierwszej turze w różnica pomiędzy kandydatami była niewielka i wynosiła kilkanaście głosów.

W niedzielę w całej Polsce odbyła się II tura wyborów samorządowych. Zdecydowano o obsadzie blisko tysiąca stanowisk prezydentów, burmistrzów i wójtów.


Zięć pokonał teściową. W II turze w Sulęcinie Ejchart wygrał ze Sławiak

źródło:
Zobacz więcej