RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biedroń wygrywa w Słupsku. „Skromna prezydentura, bez limuzyn”

Poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń zostanie prezydentem Słupska. Z danych, przedstawionych nocą przez Miejską Komisję Wyborczą wynika, że na Biedronia zagłosowało 57,08 procent wyborców. Biedroń zapowiedział już, że będzie chciał skończyć z politycznymi układami w mieście. Zamierza być skromnym prezydentem, który do pracy będzie jeździł na rowerze.

Oficjalne wyniki z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Grobelny stracił Poznań [MINUTA PO MINUCIE]

Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. Z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez ośrodek Ipsos dla TVP wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz...

zobacz więcej

Informację o wynikach wyborów przekazał przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Słupsku Tomasz Rybiński. Jak wyjaśnił, na Biedronia swój głos oddało 15 308 wyborców. Z kolei na Zbigniewa Konwińskiego (PO) zagłosowało 11 511 osób (stanowi to 42,92 procent).

Konwiński dzwonił już do Biedronia z gratulacjami.

– Na pewno te gratulacje były szczere i bardzo to doceniam – komentował Biedroń w rozmowie z Radiem Koszalin.

Współpraca z rywalem

Zwycięzca wyborów prezydenckich ma nadzieję, że Zbigniew Konwiński dołączy do współpracy przy zarządzaniu miastem. Jak powiedział Robert Biedroń, docenia on posła Konwińskiego i ma nadzieje na współpracę w zarządzaniu miastem. – Nie wyobrażam sobie tej prezydentury bez współpracy z posłem Zbigniewem Konwińskim – dodał zwycięzca wyborów w Słupsku.Biedroń ma 38 lat, jest posłem Twojego Ruchu. Do rady miejskiej w Słupsku jego komitet wprowadził tylko dwóch radnych. Biedroń zapowiedział już, że chce przede wszystkim Słupsk oddłużyć i odpartyjnić, a także skończyć z politycznym układem. Chce też prowadzić skromną prezydenturę. - Obiecuję mieszkańcom, że te trzy limuzyny, które są do dyspozycji prezydenta nie będą już moimi limuzynami. Ja poruszam się na rowerze. W symboliczny sposób przesiądę się z tej limuzyny na rower, zamieszkam tutaj, w tym mieście i będę prowadził skromną prezydenturę i skromny urząd, bo to miasto jest skromne: to jedno z najbardziej zadłużonych miast w Polsce - powiedział.

W pierwszej turze obu kandydatów dzieliło ponad 2 tysiące głosów.

źródło:
Zobacz więcej