W dwie godziny z Łodzi do Wrocławia. Otwarto brakujący odcinek S8

Oddany do użytku fragment S8 ma ponad 33 km (fot. GDDKiA)

Od soboty kierowcy mogą pojechać nowym odcinkiem drogi ekspresowej S8. Nowa trasa, licząca ponad 33 km, połączy Sieradz z Łaskiem. To ostatni odcinek S8 oddany do ruchu w Łódzkiem. Teraz z Łodzi do Wrocławia będzie można przejechać w dwie godziny.

Mgła z maszyn rolniczych przyczyną karambolu na S8?

Śledczy sprawdzają, czy ktoś w nieumyślny sposób nie doprowadził do tragedii na drodze S8. Prokuratura bada czy do karambolu mogły przyczynić się...

zobacz więcej

Droga ekspresowa S8 łączy Dolny Śląsk z Łodzią i Warszawą. W Łódzkiem trasa ma 114 km długości. Realizacja całej inwestycji wyceniana jest na ok. 5 mld zł, a budowa drogi została podzielona na kilka etapów.

Jak poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddany w sobotę do ruchu odcinek liczy 33,6 km długości. Podobnie jak w przypadku pozostałych odcinków nawierzchnia drogi jest betonowa. Drogowcy podkreślają, że dzięki temu powinna ona służyć przez 40 lat i będzie wymagała tylko drobnych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyki.


Środki UE na polskie drogi „do uratowania”

UOKiK nie ukarze wykonawców A4 i S8

Nieuczciwi wykonawcy autostrady A4 i drogi ekspresowej S8 nie mogą zostać ukarani przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o firmy,...

zobacz więcej

Trasa ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 metra każdy oraz 2,5-metrowy pas awaryjny. Po drodze będzie się można poruszać z maksymalną prędkością 120 km na godzinę. W ramach kontraktu powstały m.in. trzy węzły drogowe: Sieradz-Wschód, Zduńska Wola i Karsznice, oraz dwa mosty na Warcie. Koszt budowy tego odcinka oszacowano na prawie 1,39 mld zł.

Według Zalewskiego, zakończenie budowy S8 w Łódzkiem „oznacza w praktyce radykalną poprawę bezpieczeństwa i skrócenie czasu podróży z Łodzi do Wrocławia do niespełna dwóch godzin” oraz „uspokojenie” ruchu w Sieradzu, Zduńskiej Woli i Łasku.

Pierwszy odcinek S8 w województwie łódzkim oddano do ruchu w grudniu ubiegłego roku. Był to 45-kilometrowy odcinek od Walichnowy do Sycowa.


Unia zamrozi nam więcej pieniędzy na drogi?

źródło:

Zobacz więcej