RAPORT

Kampania 2020

Pili i grali w rosyjską ruletkę w samochodzie. Śmiertelna ofiara. Zobacz i oceń [ANKIETA]

Rosyjska ruletka za kierownicą. Tak, według policji, wielu młodych przegrywa życie (fot. KWP Olsztyn)

Kierowca popija łyk alkoholu. Potem wyciąga rewolwer, kręci magazynkiem i przykłada pistolet do głowy. Gdy nie pada strzał, podaje broń kolejnym pasażerom. Broń przechodzi z rąk do rąk, aż w końcu pada strzał. Ktoś przegrywa walkę o życie… Tak wygląda jazda po alkoholu w nowym spocie mazurskiej policji. Czy, Waszym zdaniem, takie kampanie społeczne trafiają do odbiorców i – co ważniejsze – czy są skuteczne?

Jazda z pijanym kierowcą to gra o życie. Grasz? – to pytanie z nowego spotu mazurskiej policji. Spot promuje nową kampanię policyjnej drogówki skierowaną do młodych i przyszłych kierowców. Cel to uświadomienie, jak tragiczne skutki może mieć jazda po alkoholu.

teraz odtwarzane
Rosyjska ruletka za kierownicą. Nowy spot mazurskiej policji

– Decyzja o przejechaniu nawet kilkuset metrów z pijanym kierowcą jest jak gra w rosyjską ruletkę. I kierowca, i jego pasażerowie nie wiedzą, jaki będzie finał. Kto wygra, a kto przegra w tej grze, w którą nie warto nawet raz próbować zagrać – opowiada Michał Bartoszewicz, reżyser spotu.

Decydując się na dość kontrowersyjny scenariusz fimu, policja liczy na skuteczne dotarcie do ludzi młodych. Spot skierowany jest przede wszystkim do internautów.

– Liczymy, że jak najwięcej osób go zobaczy i zastanowi się nad swoimi wyborami. Chcemy, by wyborem młodych kierowców było życie – ich oraz wszystkich innych uczestników ruchu. Dlatego nazwaliśmy kampanię „Mój wybór… życie” – mówi mł. insp. Robert Zalewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

teraz odtwarzane
Jazda z pijanym kierowcą to gra o życie. Grasz?

Czy takie spoty są skuteczne? Czy trafiają do kierowców i osiągają zamierzony efekt? Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Czekamy na Wasze komentarze pod artykułem. Można również do nas pisać na adres twoje@tvp.info oraz wysyłać SMS na numer 601 600 100.

banner


Bezwzględny stop przed pieszym przy pasach? „Kolejny bubel prawny” vs. „potrzebna zmiana”

źródło:
Zobacz więcej