RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polak biegnie po rekord Guinnessa. 366 maratonów w 366 dni

Ryszard Kałaczyński (fot. Facebook/366 maratonów w 366 dni)
Ryszard Kałaczyński (fot. Facebook/366 maratonów w 366 dni)

Ponad 15 tys. km w 366 dni – taki cel postawił sobie Ryszard Kałaczyński, rolnik z Wituni (woj. kujawsko-pomorskie). Jeśli się uda, zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Swój maraton maratonów rozpoczął 15 sierpnia.

Nie wszędzie ruch to zdrowie. Maraton w maskach wśród smogu

Tegoroczny maraton w Pekinie z pewnością nie był biegiem po zdrowie. Stolica Chin dosłownie tonęła w smogu. Poziom zanieczyszczenia powietrza...

zobacz więcej

W zeszłym roku szczupły, ponad pięćdziesięcioletni mężczyzna zadziwił wszystkich biegiem przez Polskę. Wówczas w ciągu siedmiu dni pokonał trasę z Zakopanego do Sopotu, łącznie 800 kilometrów. Teraz biegacz postawił sobie nowy cel. Chce codziennie przez rok pokonywać trasę maratonu, czyli 42 km.

Aby wykonać swój ambitny plan pan Ryszard codziennie po pracy w gospodarstwie zakłada buty i biegnie po trasie wyznaczonej przez specjalną komisję, która nadzoruje wydarzenie z ramienia Księgi Rekordów Guinnessa.

Istotą akcji jest pobicie rekordu, ale również promowanie zdrowego stylu życia.

Ryszard Kałaczyński zachęca, aby każdy w wybrany przez siebie sposób przyłączył się do jego przedsięwzięcia – można pobiec z maratończykiem lub przez 366 dni wstrzymać się od używek, a w szczególności od spożywania alkoholu.

Za udział w biegu pobierane jest symboliczne wpisowe, które w całości jest przeznaczane na dofinansowanie budowy nagrobków dla zmarłych biegaczy.Biegła w półmaratonie, wygrała... maraton

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej