RAPORT

Pogarda

Już 3 miliardy internautów. 40 proc. ludności świata z dostępem do sieci

Liczba internautów w ciągu ostatniego roku zwiększyłą się o ponad 6 proc. (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Liczba internautów w ciągu ostatniego roku zwiększyłą się o ponad 6 proc. (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Liczba internautów przekroczyła 3 mld użytkowników – ogłosił Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba internautów państwach rozwijających się wzrosłą dwukrotnie.

Podatek od internetu? Węgrzy protestują

Internauci i partie opozycyjne na Węgrzech sprzeciwiają się planom opodatkowania przesyłu danych w sieci. Opozycja zaapelowała do rządu, by...

zobacz więcej

Według publikowanego co roku rankingu, na ok. 7 mld ludzi na świecie ponad 3 mld ma dostęp do internetu. To o 6 proc. więcej niż rok temu.

Najlepiej rozwiniętym krajem pod względem technologii komunikacyjnych jest Dania, tuż za nią są Korea Południowa i Szwecja. W rankingu obejmującym 166 krajów, Polska jest na pozycji 44. Jak ogłosił MZT, badania pokazują, że brak dostępu do sieci może być poważnym problemem w rozwoju najbiedniejszych państw. Aż 90 proc. spośród ponad 4 mld osób niemających dostępu do internetu mieszka w państwach rozwijających się.

Wzrosła także liczba telefonów komórkowych. Jest ich na świecie już 7 mld, a więc średnio na każdego mieszkańca Ziemi przypada jedno takie urządzenie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej