RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Policjanci zabili 12-latka na placu zabaw. Chłopiec bawił się atrapą pistoletu

Najnowsze

Popularne

12-latek zginął od kul policji na placu zabaw w Cleveland w USA. – Policjant oddał dwa strzały w kierunku chłopca, gdy ten nie zareagował na jego polecenie i nie podniósł rąk do góry – powiedział Ed Tomba, zastępca szefa policji w Cleveland w USA. Policję wezwał mężczyzna, który zobaczył, że chłopiec bawi się pistoletem. Nie zauważył, że to była atrapa broni.

Tłumy na pogrzebie zastrzelonego nastolatka. Będzie „dzień ciszy”, czy „czeka nas powstanie”?

Setki osób przyszły na pogrzeb Michaela Browna, czarnoskórego nastolatka zabitego przez policjanta. Do tragicznego zdarzenia doszło 9 sierpnia w...

zobacz więcej

12-letni Tamir Rice został postrzelony w sobotę po południu. Po przewiezieniu do szpitala lekarzom nie udało się go uratować – chłopiec zmarł w niedzielę nad ranem.

Groził przechodniom?

Świadek zdarzenia, który wezwał na miejsce policję powiedział, że chłopiec groził przechodniom, jednak nie wiedział, że pistolet był jedynie atrapą. Nie wiedzieli tego również policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Jeden z funkcjonariuszy oddał strzały w momencie, gdy chłopiec wyciągał pistolet z kabury przy pasku.

Obaj policjanci przebywają obecnie na przymusowym urlopie, a w sprawie toczy się śledztwo. Jeden z funkcjonariuszy pełni służbę od roku, drugi ma w policji 10-letni staż.

Pokolorujmy pistolety

– Trzeba zaostrzyć kontrole sprzedaży atrap broni. Kontrole muszą być bardziej rygorystyczne. Pracujemy nad przepisem, który nakazywałby malowanie zabawkowych pistoletów na jasne kolory – powiedziała Alicia Reece, lokalny ustawodawca.

Adwokat rodziny chłopca poinformował, że prowadzone będzie śledztwo równoległe do policyjnego, aby ustalić przyczyny tego zdarzenia. Podkreślił jednocześnie, że jeśli okaże się, że funkcjonariusze naruszyli prawo, rodzina wytoczy proces policji.


Stan wyjątkowy, granaty dymne i demonstracje po śmierci nastolatka

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej