Zamknięte sklepy, utrudnienia w komunikacji. Belgia strajkuje przeciwko cięciom

Kolejny z całej serii zapowiadanych w Belgii protestów przeciwko polityce oszczędnościowej rządu odbędzie się w poniedziałek. Związkowcy wybrali cztery prowincje, w których będą strajkować, m.in. prężną Antwerpię, gdzie znajduje się jeden z największych portów w Europie.

Decybelami w nieproszonych gości. Belgijski burmistrz przegania Romów

Burmistrz belgijskiego Landen chciał skłonić Romów do opuszczenia nielegalnego obozowiska i wpadł na pomysł jak im pomóc w podjęciu decyzji:...

zobacz więcej

Zamknięte mogą być niektóre sklepy i urzędy publiczne, korzystanie z transportu miejskiego też będzie utrudnione. Sparaliżowane mają być lotniska w Antwerpii i Charleroi.

Skutki strajku odczują również mieszkańcy Brukseli, bo odwołana została część pociągów nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych. Koleją z belgijskiej stolicy do Strasburga, na rozpoczynającą się dziś sesję plenarną, nie dojadą urzędnicy Parlamentu Europejskiego. Przygotowano już dla nich autobusy.

Strajk generalny w grudniu

Kolejne belgijskie prowincje będą strajkować w przyszły poniedziałek, a także tydzień później. Strajk generalny w całym kraju zaplanowano na 15 grudnia.


Strajk w niemieckim Amazonie, skargi na „nieludzką presję”

źródło:
Zobacz więcej