Podziel się misiem! Fundacja zbiera i rozdaje misie chorym dzieciom

Misie można oddawać do 24.11 (fot. flickr/ Björn Láczay)

– Niby pozorna maskotka, a ma wielki wpływ terapeutyczny na dziecko – mówi portalowi tvp.info Jacek Owczarz, koordynator akcji w warszawskim oddziale Fundacji Mam Marzenie. Fundacja włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia (25.11) i zbiera maskotki dla chorych dzieci.

Pluszowe misie świętują na całym świecie

Jak co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzono go m.in. w Niepublicznym Przedszkolu „Miś” w Słupsku oraz...

zobacz więcej

– W tym roku jako Fundacja Mam Marzenie po raz pierwszy organizujemy akcję, dzięki której nasi podopieczni będą mogli otrzymać maskotki. Miśki będą zbierane w siedmiu oddziałach fundacji – zapowiada Jacek Owczarz.

Miś jako „lodołamacz”

– Bardzo często jeździmy do szpitali na oddziały dziecięce i zawsze, gdy po raz pierwszy wolontariusz spotyka się z dzieckiem, to ma przy sobie tzw. „lodołamacz”. Jest to zazwyczaj jakaś maskotka albo zabawka – opowiada warszawski koordynator. – Dlatego w tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia i poprosić innych, by podzielili się swoimi maskotkami z chorymi dziećmi – tłumaczy.

Pomóżmy Maksowi! Chłopiec walczy z rakiem mózgu, a chciałby wrócić do sportu i muzyki

Trzynastoletni Maximilian, Polak mieszkający w Norwegii, walczy z niezwykle groźnym nowotworem mózgu. Rodzice szukają ratunku w warszawskim Centrum...

zobacz więcej

– Widzimy jak ten miś pomaga dzieciakom, nawet jak przytulają tę maskotę dostając zastrzyk lub przy zabiegu – ona pomaga im łatwiej znieść ból – mówi.

Zdążyć przed 25 listopada

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja Mam Marzenie zachęca wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych działających w: Chorzowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.

We wtorek 25 listopada wolontariusze fundacji przekażą wszystkie zebrane maskotki dzieciom oraz zorganizują na oddziałach gry i zabawy oraz malowanie marzeń.

Pluszowy miś i prezydent Stanów Zjednoczonych

Od 2002 roku wszystkie pluszowe maskotki obchodzą swoje święto, ustanowione w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić.

Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia, a jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model do stworzenia nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”.

Maskotki można również przesłać na adres fundacji (fot. Facebook/Fundacja Mam Marzenie)

„Magia Marzeń” dla chorych dzieciaków

Pectus, Future Folk, Rafał Brzozowski, chór Sound’n’Grace oraz Mateusz Krautwurst i AreQue – to gwiazdy, które w tym, roku wystąpią w zupełnie...

zobacz więcej

W akcji bierze udział siedem oddziałów Fundacji Mam Marzenie: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Poznań, Trójmiasto , Warszawa i Wrocław. Każdy z tych oddziałów przekaże zabawki do kilu szpitali.

Od przedszkola po uniwersytety – wszyscy chcą podarować maskotkę

Fundacja Mam Marzenie zaprasza do udziału w akcji zarówno osoby prywatne, jaki szkoły, firmy i instytucje państwowe. We Wrocławiu misie oddają zarówno przedszkolaki jak i studenci. Oprócz nowych maskotek można również przekazać gry planszowe, książki jak i artykuły plastyczne.

W Warszawie miśki zbierane są w Szkole Podstawowej Nr 341 (ul. Oławska 3), w Katowicach w Hotelu Katowice (Al.Korfantego 9), w Lublinie maskotki będą zbierane od 8:00 do 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia „AGAPE” (ul Bernardyńska 5). W pozostałych miastach maskotki będą zbierać koordynatorzy. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej fundacji.

Wolontariusze przekażą maskotki podczas Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia (fot. Facebook/Fundacja Mam Marzenie)

źródło:
Zobacz więcej