RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bill Cosby oskarżony o gwałt. NBC zawiesiła współpracę z komikiem

Pięć kobiet publicznie oświadczyło, że zgwałcił je amerykański komik i aktor Bill Cosby. Sprawa stała się bardzo głośna na całym świecie po ostatnich publikacjach prasowych. Z tego powodu współpracę z komikiem zawiesiła m.in. telewizja NBC.

Przesłuchali Cliffa Richarda ws. molestowania nieletnich; „Nie został zatrzymany”

Znanego muzyka Cliffa Richarda przesłuchała w sobotę brytyjska policja. Miało to związek z oskarżeniami o molestowanie nieletnich w latach 80. XX...

zobacz więcej

Były prokurator, który w tej samej sprawie dziesięć lat temu oskarżał Cosby’ego, przyznał, że wówczas nie było możliwe skazanie aktora. – Dowody, które przedstawiała jedna z kobiet, okazały się nie do końca wystarczające – podkreślił Bruce Castor.

O wszystkim stało się głośno po publikacjach prasowych m.in. w „Washington Post”. Jedna z kobiet, które oskarżyły komika – Barbara Bowman – zaznaczyła, że podczas współpracy z Cosby’m została przez niego kilka razy zgwałcona, a wcześniej odurzona narkotykami.

Taki sam scenariusz przedstawiły cztery inne kobiety, w tym supermodelka Janice Dickinson.

NBC zawiesiła projekt z Cosbym

Ze współpracy z 77-letnim aktorem tymczasowo zrezygnowała m.in., telewizja NBC, która na styczeń planowała premierę komediowego sitcomu z jego nazwiskiem w tytule. Na razie zawieszono cały projekt.

Komik wciąż jeździ po Stanach Zjednoczonych z występami kabaretowymi. W ostatni weekend rozbawiał publiczność w Pensylwanii. Odwołał natomiast kilka wywiadów telewizyjnych. Jego prawnik podkreśla, że wszelkie zarzuty opierają się na bezpodstawnych oskarżeniach sprzed wielu lat.

źródło:
Zobacz więcej