RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bill Cosby oskarżony o gwałt. NBC zawiesiła współpracę z komikiem

Pięć kobiet publicznie oświadczyło, że zgwałcił je amerykański komik i aktor Bill Cosby. Sprawa stała się bardzo głośna na całym świecie po ostatnich publikacjach prasowych. Z tego powodu współpracę z komikiem zawiesiła m.in. telewizja NBC.

Przesłuchali Cliffa Richarda ws. molestowania nieletnich; „Nie został zatrzymany”

Znanego muzyka Cliffa Richarda przesłuchała w sobotę brytyjska policja. Miało to związek z oskarżeniami o molestowanie nieletnich w latach 80. XX...

zobacz więcej

Były prokurator, który w tej samej sprawie dziesięć lat temu oskarżał Cosby’ego, przyznał, że wówczas nie było możliwe skazanie aktora. – Dowody, które przedstawiała jedna z kobiet, okazały się nie do końca wystarczające – podkreślił Bruce Castor.

O wszystkim stało się głośno po publikacjach prasowych m.in. w „Washington Post”. Jedna z kobiet, które oskarżyły komika – Barbara Bowman – zaznaczyła, że podczas współpracy z Cosby’m została przez niego kilka razy zgwałcona, a wcześniej odurzona narkotykami.

Taki sam scenariusz przedstawiły cztery inne kobiety, w tym supermodelka Janice Dickinson.

NBC zawiesiła projekt z Cosbym

Ze współpracy z 77-letnim aktorem tymczasowo zrezygnowała m.in., telewizja NBC, która na styczeń planowała premierę komediowego sitcomu z jego nazwiskiem w tytule. Na razie zawieszono cały projekt.

Komik wciąż jeździ po Stanach Zjednoczonych z występami kabaretowymi. W ostatni weekend rozbawiał publiczność w Pensylwanii. Odwołał natomiast kilka wywiadów telewizyjnych. Jego prawnik podkreśla, że wszelkie zarzuty opierają się na bezpodstawnych oskarżeniach sprzed wielu lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej