RAPORT

Pogarda

Londyn wysyła opancerzone samochody na Ukrainę

Samochody mają służyć pracownikom OBWE (fot. wikipedia)
Samochody mają służyć pracownikom OBWE (fot. wikipedia)

Najnowsze

Popularne

– Dziesięć opancerzonych pojazdów, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt do łączności, wkrótce trafi na Ukrainę – zapowiedział Philip Hammond, brytyjski minister spraw zagranicznych. Samochody mają służyć pracownikom misji obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Kijów: 7 tys. rosyjskich żołnierzy w Donbasie; „Ukraina stoi na krawędzi otwartej inwazji”

Na siedem tysięcy żołnierzy szacuje szef MSW Ukrainy Arsen Awakow rosyjską obecność wojskową na wschodnich terytoriach opanowanych przez...

zobacz więcej

Łączna wartość sprzętu wynosi 1,2 mln funtów.


Żyrinowski straszy „światowym konfliktem” i Polską, która zabierze Ukrainie Lwów i Tarnopol
Hammond zapowiedział również, że jego kraj wyśle dodatkowych obserwatorów do Donbasu. Specjalna misja OBWE na Ukrainie ma za zadanie obserwować, czy przestrzegane jest zawieszenie broni między Kijowem a prorosyjskimi separatystami. Obserwatorzy będą też dokumentować przypadki łamania prawa przez strony konfliktu. Pracownicy misji są krytykowani przez ukraińskie media za brak wyraźnych efektów swojej pracy.


Wyjątkowo krwawy dzień na Ukrainie: dziewięć osób nie żyje
Wiele kontrowersji wzbudziło w zeszłym tygodniu podanie w jednym z raportów położenia ukraińskich jednostek, co dowódcy uznali za ujawnienie tajemnicy wojskowej. Dochodzi również do przypadków podszywania się separatystów pod pracowników OBWE.

– Wielka Brytania wspiera Ukraińców i ukraińskie władze w ich obronie niepodległości i pracy na rzecz politycznych, gospodarczych i administracyjnych reform, które są niezbędne do odbudowy kraju – powiedział Hammond.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej