Pijany 22-latek potrącił młodą kobietę przed sklepem. Zginęła na miejscu

Jechał po alkoholu, w dodatku bez prawa jazdy i doprowadził do tragedii. Pijany 22-latek wjechał samochodem w młodą kobietę. Ta zginęła na miejscu. Do wypadku doszło w miejscowości Uchorowo w Wielkopolsce.

W drodze z monopolowego zabił dwie dziewczynki. Stanął przed prokuratorem

Pijany kierowca z Łukowa z zarzutami. 46-letni Mirosław P. jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu,...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w niedzielę po południu.

– Kobieta wyszła ze sklepu spożywczego położonego przy drodze wojewódzkiej. Jechał nią z dużą prędkością kierowca renault clio. Samochód był oznakowany logo jednej ze szkół jazdy – relacjonował na antenie TVP Info młodszy inspektor Józef Klimczewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W Uchorowie mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w stojącą przed sklepem kobietę. Siła uderzenia odrzuciła samochód w pole. Kierowca – jak powiedział inspektor Klimczewski – w chwili wypadku miał około półtora promila alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Został zatrzymany przez policję. Świadkiem wypadku była inna stojąca w pobliżu sklepu kobieta; nic się jej nie stało.

22-latek został zatrzymany.

źródło:
Zobacz więcej