Pijany mężczyzna ukradł autobus. Chciał dojechać do Krakowa

Mężczyzna, który ukradł autobus, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie (fot.KWP w Krakowie)

38-letni, nietrzeźwy pasażer autobusu, postanowił ukraść pojazd i kontynuować podróż do Krakowa na własną rękę. Jego plan jednak się nie udał. Na drodze stanęli mu mężczyźni spotkani na stacji benzynowej, którzy zawiadomili policję i firmę, do której autobus należał.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 listopada. Mężczyzna – mieszkaniec podgorlickiej miejscowości, przyjechał ostatnim autobusem do Wysowej (woj. małopolskie). Kiedy na miejscu wysiadł z pojazdu i zorientował się, że w środku nikt nie został, postanowił kontynuować podróż do Krakowa na własną rękę. Włamał się do pojazdu i ruszył w drogę.

Podczas podróży, złodziej zatrzymał się na jednej ze stacji benzynowych, na której zażądał alkoholu, a następnie pojechał dalej. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia dwóch mężczyzn, którzy niezwłocznie za nim ruszyli, powiadamiając także policję oraz firmę, do której należał skradziony autobus.

Gdy policjanci wkroczyli do akcji, w autobusie marki Setra byli już świadkowie, którzy trzymali mężczyznę. Potwierdził on, że wcześniej ukradł pojazd. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Złodziej trafił do aresztu i czeka na zarzuty. Policjanci zabezpieczyli także łom, który przy nim znaleźli.


Miał ukraść auto z trumnami. Zatrzymany w Szwecji

źródło:
Zobacz więcej