RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kaczyński: nie ma obowiązku kandydowania na prezydenta. Wolałbym być premierem

– Z tego co widzę, to jest obowiązek kandydowania na prezydenta. Nie ma takiego obowiązku – mówił Jarosław Kaczyński, szef PiS na konferencji prasowej. – Ja, mając do wyboru stanowisko premiera i prezydenta, z różnych względów wolałbym być premierem. Oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta od wtorku jest Andrzej Duda.

„Komorowski opowiada niefortunne dowcipy, Duda tak zachowywać się nie będzie”

– Na tle kandydatury Andrzeja Dudy będzie jaskrawo widać wszystkie wady prezydenta Bronisława Komorowskiego – powiedział w programie „Gość...

zobacz więcej

– Jeżeli miałbym wybierać między tymi dwoma funkcjami, wolałbym być premierem – mówił Kaczyński na konferencji.

Wyjaśnił, że PiS, wbrew niektórym opiniom, wierzy, że ma szansę na wygranie wyborów i z pewnością je wygra. – Wobec tego będę zabiegał o stanowisko premiera – dodał prezes PiS.

Andrzej Duda – kandydatem na prezydenta

Od wtorku kandydatem PiS na prezydenta jest Andrzej Duda. Ma on 42 lat. Jest doktorem nauk prawnych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS, pracował też w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Działacz harcerski, były poseł z Krakowa, były członek Trybunału Stanu, a obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej