RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Policyjny negocjator: działania policji to albo poważny błąd, albo celowe zaniechanie

Najnowsze

Popularne

– Za zamieszki odpowiadają osoby, które celowo i świadomie przeszkadzały w organizacji marszu. Wyraźnie było widać, że wbiegali w marsz, wbijali się na siłę w tłum. To nie byli uczestnicy ani organizatorzy – powiedział TVP Info Dariusz Loranty, negocjator policyjny. Według Lorantego policja powinna inaczej zabezpieczyć Marsz Niepodległości. Wyjaśnił, że grupy prowokatorów i chuliganów trzeba było odizolować od reszty uczestników marszu.

Bilans Marszu Niepodległości. Wyrwane płyty chodnikowe, zniszczone rowery i przystanki, około 30 rannych [RELACJA]

Przez Warszawę przeszedł Marsz Niepodległości, organizowany przez środowisko narodowców. Doszło do licznych starć chuliganów z policją. Zamaskowani...

zobacz więcej

Loranty w TVP Info powiedział, że nie rozumie działania policji podczas Marszu Niepodległości, ponieważ funkcjonariusze pokazali kilka dni temu, podczas marszu pamięci „Nocy Kryształowej”, który odbył się we Wrocławiu, że potrafią taką imprezę bardzo dobrze zabezpieczyć.

– Tu, podobnie jak podczas marszu pamięci „Nocy Kryształowej”, przed marszem powinna iść grupa policjantów. Wtedy mogliby tych bandytów zepchnąć, odizolować i zatrzymać – mówił Loranty.


Zadyma w stolicy. Chuligani zdominowali Marsz Niepodległości [GALERIA]
Dodał, że podczas marszu stworzono bardzo niebezpieczną sytuację, ponieważ zatrzymano czoło marszu, a przez to wszystkich uczestników marszu zablokowano na moście Poniatowskiego. – Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, że przytrzymuje się podchód marszu. To zawsze wywołuje bardzo niebezpieczne nastroje w tak dużej grupie ludzi. Napięcie jest tym silniejsze, gdy – tak jak to miało miejsce na moście – zablokowane są boki – podkreślił Dariusz Loranty.

„Płonący” most Poniatowskiego. Flary i race na Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości przechodzi przez most Poniatowskiego. Uczestnicy odpalili race rozświetlając most i Wisłę.

zobacz więcej

Loranty: monitoring nie pokazywał gromadzenia się chuliganów?

– Od czterech lat mamy dowody, które jasno pokazują, że sztabowcy nie potrafią przewidzieć możliwych zagrożeń. Należy zadać sobie pytanie, czy ktoś wcześniej tego nie przewidział, czy nie mam wywiadowców policyjnych, czy nie ma monitoringu miejskiego, który pokazywał gromadzenie się chuliganerii? To nie byli przecież uczestnicy marszu – podsumował negocjator policyjny na antenie TVP Info.


Tak relacjonowaliśmy dla was obchody Dnia Niepodległości

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej