RAPORT

Pogarda

Poroszenko w Dniu Niepodległości: przykład Polski nas wzmacnia

Szef państwa ukraińskiego podkreślił, że Ukraina cieszy się z sukcesów Polski (fot. PAP/ITAR-TASS/Nikitin Maxim)
Szef państwa ukraińskiego podkreślił, że Ukraina cieszy się z sukcesów Polski (fot. PAP/ITAR-TASS/Nikitin Maxim)

Najnowsze

Popularne

– Przykład sukcesów Polski i wsparcie, jakiego udziela ona Ukrainie, wzmacnia opór tego kraju wobec agresora i zachęca do reform – oświadczył z okazji Święta Niepodległości Polski prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Bilans Marszu Niepodległości. Wyrwane płyty chodnikowe, zniszczone rowery i przystanki, około 30 rannych [RELACJA]

Przez Warszawę przeszedł Marsz Niepodległości, organizowany przez środowisko narodowców. Doszło do licznych starć chuliganów z policją. Zamaskowani...

zobacz więcej

„Wsparcie udzielane przez Polskę i osobiście przez Pana, Panie prezydencie, dążeniom Ukrainy do integracji europejskiej dodaje nam siły w przeciwdziałaniu agresorowi zewnętrznemu i zachęca do reform” – napisał Poroszenko w depeszy do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Szef państwa ukraińskiego podkreślił, że Ukraina cieszy się z sukcesów Polski, która „dzięki jedności narodowej, niezłomnemu duchowi i ciężkiej pracy swego narodu” stała się nowoczesnym, demokratycznym państwem europejskim.

Poroszenko wyraził przekonanie, że relacje dobrosąsiedzkie między naszymi krajami nadal będą rozwijały się w duchu partnerstwa strategicznego i – jak do tej pory – ich podstawą będzie wzajemny szacunek i zaufanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej