RAPORT

Pogarda

Bieg Niepodległości zakończyli po 30 minutach. Zwycięstwa Parszczyńskiego i Lewandowskiej

Trasa biegu dla upamiętnienia 96. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów (fot. PAP/Bartłomiej Zaborowski)
Trasa biegu dla upamiętnienia 96. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów (fot. PAP/Bartłomiej Zaborowski)

Najnowsze

Popularne

Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok), czasem 30.03 min zwyciężył w 26. edycji Biegu Niepodległości w Warszawie. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) – 33.15 min Na starcie stanęło kilkanaście tysięcy osób.

Ściągnęli dodatkowe siły. Stołeczna policja gotowa na Marsz Niepodległości

Czy tym razem 11 listopada w Warszawie będzie spokojnie? Policja jest gotowa na wtorkowy Marsz Niepodległości. Do stolicy ściągnięto posiłki z...

zobacz więcej

Parszczyński, który jest zawodowym żołnierzem, wygrał zdecydowanie. Drugi na mecie Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) był wolniejszy o 1.01 min. Na najniższym stopniu podium stanął Łotysz Reinis Hartmanis – 1.07 straty.

Lewandowska natomiast o 28 s wyprzedziła Olgę Kalendarową-Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) i o 1.20 min Aleksandrę Lisowską (KS AZS UWM Olsztyn).

Trasa biegu dla upamiętnienia 96. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów, prowadziła Aleją Jana Pawła II oraz Niepodległości, od ulicy Stawki do Rakowieckiej, gdzie znajdował się półmetek i tam nastąpił nawrót.

Także w wielu miejscowościach we wszystkich województwach odbyły się 11 listopada imprezy biegowe (w sumie ponad 60), m.in. w Gdyni, Goleniowie, Luboniu, Łodzi, Łukowie, Oświęcimiu, Pile, Rzeszowie, Słupsku, Turku, Wałbrzychu, Wrocławiu i po raz pierwszy w Zakopanem.


Święto Niepodległości. Uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza [RELACJA]

96 lat niepodległości. Defilady, marsze, rogale, czyli cały kraj świętuje

Cała Polska świętuje 96. rocznicę odzyskania niepodległości. W Warszawie prezydent Bronisław Komorowski złoży kwiaty przed pomnikiem marszałka...

zobacz więcejWyniki:

mężczyźni

1. Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) 30.03
2. Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) 31.04
3. Reinis Hartmanis (Łotwa) 31.10


kobiety

1. Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) 33.15
2. Olga Kalendarowa-Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 33.43
3. Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) 34.35


Tak relacjonowaliśmy dla was obchody Dnia Niepodległości

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej