Pościg za pijanym kierowcą. Policyjna interwencja w Wyszkowie

W wyniku wypadku auto spłoneło (fot.KPP Wyszków)

Na ulicach Wyszkowa doszło w nocy do policyjnego pościgu za kierowcą osobowego bmw, który co chwila zjeżdżał do środka jezdni, a po wezwaniu funkcjonariuszy, nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed patrolem, kierowca jadący z dużą prędkością stracił w końcu panowanie nad pojazdem. Uderzył w przydrożną lampę, a jego pojazd stanął w płomieniach.

Policjanci natychmiast udzielili pomocy poszkodowanym. Z palącego się pojazdu wydostali jednego z pasażerów, który ze względu na licznie obrażenia nie był w stanie wyjść sam. Na dwóch innych mężczyznach funkcjonariusze gasili palące się ubrania. Na miejsce przyjechało też pogotowie. W związku z wypadkiem wszyscy podróżujący bmw – kobieta i trzech mężczyzn – ze złamaniami oraz poparzeniami, trafili do szpitala. Jak ustaliła policja to mieszkańcy Wyszkowa w wieku od 17-32 lat.

Okazało się, że kierowca bmw 26-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a także nie posiada prawa jazdy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości może grozi nawet do 12 lat więzienia.


Pościg, czołowe zderzenie i trzy ofiary śmiertelne. Policja szuka siódmego uczestnika wypadku w Rekowie Dolnym

źródło:
Zobacz więcej