Wybuch w egipskim pociągu. Zginęło dwóch policjantów

Od obalenia Mohammeda Mursiego w zamachach życie straciło ponad 500 osób, głównie wojskowych i policjantów (fot. PAP/EPA/AL MASRY AL YOUM)

Dwóch policjantów zginęło w wyniku eksplozji bomby w pociągu na północ od stolicy Egiptu, Kairu – poinformowała telewizja państwowa. W zamachu rannych zostało 11 osób. Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Wybuch w Kairze na skrzyżowaniu; zginął policjant

Bomba wybuchła w piątek wieczorem na skrzyżowaniu w Kairze i zabiła policjanta – poinformowały media w Egipcie. Jak dodały, jeszcze trzy osoby, w...

zobacz więcej

To kolejny zamach od czasu odsunięcia od władzy przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego. W najbardziej krwawym – niespełna dwa tygodnie temu na Synaju – zginęło ponad 30 egipskich żołnierzy. W sumie w zamachach życie straciło już ponad 500 osób, głównie wojskowych i policjantów.

Za atakami stoją grupy dżihadystyczne, które twierdzą, że dokonują ich w odwecie za krwawe represje wobec zwolenników byłego szefa państwa.

Od obalenia Mursiego w Egipcie zginęło ponad 1,4 tys. jego zwolenników, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkaset osób skazano na karę śmierci. W grudniu 2013 roku nowe władze Egiptu uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną.


Egipt: 14 ofiar wybuchu na posterunku
Obalony prezydent Egiptu Mohammed Mursi (fot. PAP/EPA/STR)

źródło:

Zobacz więcej