Włodek rządzi w mieszkaniu Lenina, Hipolit sypia na eksponatach. Koty w muzeum

Dom bez kota to nie dom – zdecydowano w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. I dwa oddziały tej placówki – Dom Zwierzyniecki oraz Kamienica Hipolitów – zyskały wyjątkowych pracowników. Teraz koty na muzealnych kontach facebookowych „opowiadają” o wystawach i wydarzeniach.

Kot z piekła rodem terroryzuje całą wieś

Mieszkańcy wsi położonej w Kornwalii są terroryzowani przez... kota. Doszło do sytuacji, kiedy zastraszone dzieci boją się wychodzić z domów....

zobacz więcej

Kot Włodek został przygarnięty z pobliskiego schroniska. Zamieszkał w Domu Zwierzynieckim, czyli dawnym muzeum Włodzimierza Lenina. Kamienica przy ul. Królowej Jadwigi, w której teraz rządzi Włodek, była przez dwa miesiące w 1912 r. mieszkaniem wodza rewolucji październikowej.

Włodek ma łapki pełne roboty – to on publikuje wiadomości na muzealnym Facebooku. – Nie było innej możliwości, kot musiał pojawić się na Facebooku, żeby zapraszać do domu, w którym bądź co bądź panuje – mówi Maria Lempart, kierownik Domu Zwierzynieckiego .

Hipolit wyleguje się na rokokowych krzesłach

Hipolit z Domu Mieszczańskiego, czyli Kamienicy Hipolitów, jest już wiekowym kotem. Był bezdomnym dachowcem, gdy zaopiekowali się nim pracownicy muzeum. Od lat wyleguje się na muzealnych eksponatach, a w wolnym czasie prowadzi blog.

„Mamy na wystawie rokokowe krzesła, empirowe kanapki, biedermeierowskie fotele, ale najwygodniejsza do spania jest torba na laptopa. Nie wiem, w jakim stylu wykonana” – opowiada na Facebooku, zachęcając do odwiedzenia muzeum.

źródło:
Zobacz więcej