RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uwięzili 22-latka w piwnicy, przywiązali łańcuchem do krzesła, bili i grozili podpaleniem

Policjanci poszukują dwóch oprawców, którzy porwali i w wyjątkowo brutalny sposób zachowywali się wobec uwięzionego 22-latka. Dotychczas funkcjonariuszom z Tarnowskich Gór udało się zatrzymać jednego mężczyznę – 28-latka, który już został tymczasowo aresztowany.

Przełomowe zatrzymania ws. gangu „obcinaczy palców”. Są zarzuty za zabójstwo porwanego chłopaka

Śledczym stołecznej prokuratury apelacyjnej udało się przełamać zmowę milczenia członków gangu „obcinaczy palców”. Dzięki temu, jak ustalił portal...

zobacz więcej

Do porwania doszło w miniony weekend, ale policjanci informują o tej sprawie dopiero po tygodniu. W Tarnowskich Górach sprawcy uwięzili 22-latka w piwnicy. Młodego mężczyznę skrępowano za pomocą taśm izolacyjnych i metalowego łańcucha. Sprawcy bili go, grozili mu podpaleniem, obcięciem palców i pozbawieniem życia.

Młody mężczyzna był więziony przez co najmniej kilka godzin. Udało mu się wydostać z piwnicy, kiedy sprawcy pozostawili go na chwilę samego. Mężczyźnie udało się dotrzeć pod drzwi jednej z kamienic, której mieszkańcy wezwali pomoc.

Straż pożarna przecięła łańcuchy

Na miejsce wezwano straż pożarną, której udało się uwolnić mężczyznę z łańcucha. Pobity 22-latek z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali jednego z oprawców, który został już tymczasowo aresztowany. Śledczy nadal ustalają miejsce pobytu pozostałych podejrzewanych o to przestępstwo osób i wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, a także motywy działania porywaczy. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej