RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Mike Tyson: pewien stary mężczyzna porwał mnie, groził mi i zgwałcił

Mike Tyson zakończył karierę bokserską w 2005 roku(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Mike Tyson zakończył karierę bokserską w 2005 roku(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

– Gdy miałem siedem lat, zostałem porwany z ulic Brooklynu i padłem ofiarą gwałtu – ujawnił były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej Mike Tyson.

– Pewien stary mężczyzna porwał mnie, groził mi i zgwałcił. Byłem małym dzieciakiem. Nigdy później go nie widziałem. Nikomu o tym nie mówiłem. Po prostu żyłem dalej – oświadczył Tyson.

Gdy zaskoczeni dziennikarze zapytali, czy to wydarzenie wpłynęło na jego psychikę, Tyson zaprzeczył. – To nie jest coś, co ciągle mam w głowie. Nie czuję ani wstydu, ani zażenowania – dodał.

Najmłodszy czempion wagi ciężkiej

Tyson, nazywany kiedyś „Bestią”, jest ikoną boksu, najmłodszym czempionem wagi ciężkiej. Tytuł wywalczył w 1986 roku w wieku 20 lat. Później jego kariera była wielokrotnie znaczona nie tylko występami w ringu, ale i skandalami kryminalnymi oraz obyczajowymi. W 1992 roku został skazany za gwałt na 18-letniej Desiree Washington na sześć lat pozbawienia wolności. W więzieniu spędził trzy.

Karierę bokserską zakończył w 2005 roku, a ostatnio dużo podróżuje po świecie, zarabiając na swym wizerunku i popularności. Gościł także w Polsce, gdzie promował napój izotoniczny. Prywatnie jest ojcem ośmiorga dzieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej