Ich meble z palet i skrzynek zamówiono nawet do gabinetu prezesa

– Pomysł na biznes wziął się stąd, że zabrakło nam finansów na wykończenie mieszkania. Znajomi na parapetówce pytali się gdzie kupiliśmy takie fajne meble. Pomyśleliśmy, że może warto by było projektować je dla innych – mówi w rozmowie z tvp.info Łukasz Armatys z Fabryki Palet. Wraz z Agnieszką Zdanowską projektują i wykonują na zamówienie meble z palet i skrzynek.

Polskie wałki do ciasta podbijają świat

– Kiedy zaczynałam, moi znajomi trochę się ze mnie naśmiewali, że graweruję kuchenne wałki. Nikt nie wierzył, że mi się uda – mówi projektantka...

zobacz więcej

Łukasz i Agnieszka przyznają, że początki nie należały do najłatwiejszych. Trzeba było nauczyć się pracy z drewnem, malowania, szlifowania. – Meble powstawały długo i mozolnie, bo sami wszystko robiliśmy od A do Z. Nabywaliśmy palety, szlifowaliśmy, dokręcaliśmy kółka i nogi. Teraz mamy już pomocników – mówi Łukasz.

Agnieszka dodaje natomiast, że najtrudniejsza okazała się praca z białą farbą. – Pomalowanie nią niektórych elementów jest wyzwaniem. Ważne dla nas jest również to, aby wszystko pozostawało w otoczce „eko”, dlatego też staramy się używać eko produktów – wyjaśnia Agnieszka.

Wybierz, zamów, ale ugotuj sobie sam. Kulinarny serwis dla wygodnych

– Co tydzień szef kuchni proponuje pięć oryginalnych i sprawdzonych dań, klient decyduje się na jedno z nich, my dostarczamy składniki, a on gotuje...

zobacz więcej

Ogródek sushi, biuro prezesa

Co miesiąc mają po kilka zamówień. Na ich wykonanie potrzebują dwóch, góra trzech tygodni, choć wszystko zależy oczywiście od rodzaju zamówienia. – Zdarzają się nietypowe zamówienia, którym staramy się zawsze sprostać. Robiliśmy już regał na płyty, w którym półki były dokładnie wymierzone na odpowiednią ich ilość. Mieliśmy też zamówienie na okrągły stół – wylicza Łukasz.

Ich meble wypełniły przestrzeń jednego z ogródków przy lokalu z sushi. – Teraz będziemy meblować cały lokal oraz biuro, w którym stół prezesa i regały w jego gabinecie zrobione są ze skrzynek – mówi Agnieszka. Przyznaje, że na początku swojej działalności sami jeździli i szukali palet i skrzynek, teraz mają już swoich dostawców.

Jaka jest cena mebli z palet? Stoliki ze skrzynek zaczynają się od 75 złotych w górę, stoły to wydatek rzędu 450-600 złotych. Ich produkty można znaleźć w kawiarni Mówisz Masz przy Mokotowskiej 48 w Warszawie, a także na licznych targach organizowanych zarówno w Warszawie jak i poza stolicą. – Informacji o tym gdzie akurat jesteśmy można szukać na naszym fanpage’u na Facebooku – mówi Agnieszka.


Lemoniada z własnego ogródka

Zobacz więcej