W Koszalinie uchowało się osiedle Karola Marksa? Projekt obwodnicy na mapie sprzed 17 lat

Projekt obwodnicy na mapie sprzed 17 lat (fot. Twoje Info/GDDKiA)

– Projekt obwodnicy Koszalina powstał na starych mapach. W mieście nie ma osiedla Karola Marksa – zaalarmowała Twoje Info pani Iza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uspokaja: to tylko plan orientacyjny. Droga projektowana jest na aktualnej mapie szczegółowej.

Pani Iza przesłała na portal Twoje Info projekt obwodnicy Koszalina pobrany ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z załącznikiem obwodnica okala między innymi osiedle Karola Marksa. Problem w tym, że w Koszalinie nie ma osiedla o takiej nazwie.

–Skąd GDDKiA wzięło te mapy ? W Koszalinie osiedle Karola Marksa ??? Projekty budowy obwodnic na mapach z lat 60-, 70-, 80-tych...??? – pytała pani Iza.

Osiedle Karola Marksa w Koszalinie istniało, ale 17 lat temu. W 1997 roku zostało przemianowane na osiedle „Na skarpie”. Czy zatem projekt obwodnicy powstaje na mapach sprzed prawie dwóch dekad?

GDDKIA: dla tego obszaru nie ma nowszych map

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Otrzymaliśmy informację, że plan obwodnicy został naniesiony na takim podkładzie mapowym, bo dla tego obszaru nie ma nowszych map topograficznych.

Specjalista z GDDKiA, Mateusz Grzeszczuk uspokaja: – Plan orientacyjny służy tylko do wskazania ogólnego przebiegu drogi. Droga jest projektowana na znacznie bardziej szczegółowej mapie do celów projektowych, która posiada aktualne dane o zagospodarowaniu terenu.

banner

źródło:
Zobacz więcej