RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Piotr Radoń przegrał z chorobą. Dzielnego mężczyznę bez rąk i nóg podziwiał cały kraj

Zmarł Piotr Radoń, dzielny młody mężczyzna zmagający się w ciężką chorobą. Smutną informację przekazała na Facebooku jego rodzina.

Żyje bez rąk i nóg, dostał pracę

zobacz więcej

21–latek przegrał z chorobą genetyczną, amelią. Urodził się bez kończyn, bez rąk i nóg. Oprócz tego cierpiał na astmę i skoliozę. Ostatnio trafił do szpitala z powodu niewydolności oddechowej.

„Piotr Radoń odszedł od nas dziś w nocy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie w trudnych chwilach, dla niego i dla nas…” – napisała w środę na Facebooku rodzina Piotra.

Ma 21 lat, ale rodzice muszą go nosić na rękach. Piotr urodził się bez rąk i nóg

Optymizmem i siłą mógłby zawstydzić niejednego zdrowego malkontenta. Skąd ta energia, kiedy kłopot goni kłopot, a wyzwań każdego dnia są...

zobacz więcej

Rodzice Piotra, z powodu jego choroby przeprowadzili się do Warszawy z Dąbrowy Tarnowskiej, zostawiając trzech synów i całe dotychczasowe życie. Aby opiekować się Piotrem, jego ojciec zrezygnował z dotychczasowej pracy ochroniarza.

Życie, leczenie i drogą rehabilitację opłacali ze skromnej renty Piotrka i jego mamy. Znaleźli się jednak hojni darczyńcy. Piotr rozpoczął studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze…

Historię Piotra Radonia opowiadali w swoich materiałach reporterzy „Wiadomości” TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej