RAPORT

Wojna na Ukrainie

Królowa po raz pierwszy „zaćwierkała” na Twitterze. Ku chwale nauki

Elżbieta II opublikowała pierwszy wpis na Twitterze (fot. twitter)
Elżbieta II opublikowała pierwszy wpis na Twitterze (fot. twitter)

Imperium idzie z postępem. Brytyjska królowa Elżbieta opublikowała swoją pierwszą wiadomość na twitterze. Uświetniła w ten sposób otwarcie galerii poświęconej technologiom informacyjnym w londyńskim Muzeum Nauki.

„Jest mi miło otworzyć wystawę >>Wiek Informacji<< w Muzeum Nauki i mam nadzieję, że zwiedzającym się ona spodoba. Elżbieta" – brzmiała wiadomość, jaka ukazała się na koncie, wcześniej zarządzanym przez urzędników Pałacu Buckingham.Od telegrafu po internet

Ekspozycja, którą królowa otworzyła wraz z mężem – księciem Edynburga, jest pierwszą w Wielkiej Brytanii stałą wystawą, poświęconą historii informacji i technologiom komunikacyjnym. Przedstawia sześć kanałów, które w ciągu ostatnich 200 lat zmieniły sposób komunikacji międzyludzkiej; poczynając od telegrafu, poprzez radio, telefon, satelitę, internet i telefony komórkowe.

Dyrektor Muzeum Nauki Ian Blatchford podczas uroczystości otwarcia wystawy przypomniał, że królowa Wiktoria okazywała duże zainteresowanie wynalazkiem telefonu, a królowa Elżbieta II kontynuuje tradycję otwartości na nowe technologie. W 1957 roku Elżbieta II po raz pierwszy w relacji na żywo złożyła Brytyjczykom życzenia bożonarodzeniowe. W 1976 r. jako pierwsza monarchini wysłała wiadomość email. Z jej inicjatywy Pałac Buckingham założył w 1997 roku stronę internetową.
Papież twittuje: życzę wszystkim wspaniałych mistrzostw

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej