Nie żyje Lynn Redgrave

Lynn Redgrave (PAP/EPA)

Nominowana do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody nowojorskich krytyków filmowych Lynn Redgrave zmarła na raka piersi w wieku 67 lat – poinformowała rodzina aktorki. Redgrave zmarła w swym domu w stanie Connecticut, na wschodzie USA.

„Nasza ukochana matka odeszła w pokoju po siedmiu latach walki z rakiem piersi” – napisała trójka jej dorosłych dzieci, syn i dwie córki.

Starszy brat zmarłej Corin Redgrave, również aktor, zmarł niespełna miesiąc temu, jej siostrzenica – również aktorka – córka słynnej Vanessy Redgrave, Natasha Richardson zmarła po wypadku na nartach w roku 2009.

Lynn Redgrave, której rodzice też byli aktorami, debiutowała w roku 1962 w londyńskim Royal Theatre w szekspirowskim „Śnie nocy letniej”. Pierwszą rolę filmową zagrała w roku 1963 w filmie „Tom Jones”.

Nominację do Oscara otrzymała za rolę młodej dziewczyny w filmie „Georgy Girl” z roku 1966. Do jej pamiętnych kreacji z lat 70. należy rola Królowej w filmie Woody'ego Allena zatytułowanym „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”.

Jeszcze raz została nominowana do Oscara w roku 1999 – tym razem z rolę drugoplanową w filmie „Bogowie i Potwory” (Gods and Monsters).

źródło:
Zobacz więcej