RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Seks z szefem jako obowiązek służbowy? W internecie przybywa nieformalnych ofert

2,5 tysiąca na rękę i umowa o pracę, a w ramach obowiązków – seks z szefem. Desperacja kobiet, które decydują się na zamieszczanie w internecie ogłoszeń z gatunku „szukam sponsora”, jest szokująca. Z jedną z takich kobiet rozmawiał reporter Telewizji Polskiej.

W internecie od lat seks oferowany jest za wynajem mieszkania czy pracę. Na jedno z takich ogłoszeń o posadę dla asystentki odpowiedziała „Panorama”.

Kobieta twierdzi, że to jej pierwsze takie ogłoszenie, a do zamieszczenia go zmusiła ją sytuacja życiowa i bezrobocie. – Chciałam połączyć, że tak powiem, pracę z małym układem towarzyskim. Czyli zostać zwykłym pracownikiem na terenie firmy, bez taryfy ulgowej – opowiedziała reporterowi.

„To ci szefowie powinni się wstydzić”

Sponsoring, bartering – wszystko sprowadza się do jednego: wymiernych korzyści za seks z jednym, góra dwoma partnerami. I to, według samych „sponsorówek”, ma je różnić od prostytutek.

– Mówimy tu, przynajmniej w części, o zdesperowanych kobietach, które gotowe są na wiele, żeby zdobyć pracę. Seks świadczony szefom jest czymś dodatkowym. Wydaje mi się, że to ci szefowie powinni się wstydzić – mówi Przemysław Rotengruber, etyk, kulturoznawca z UAM.

Koszty mogą okazać się bardzo wysokie

„Handlowe” układy pomiędzy dorosłymi osobami nie są zabronione przez prawo. Interesują się za to nimi psychoterapeuci i seksuolodzy. Bo jak mówią, bardzo często potem pojawiają się zaburzenia osobowości, depresja i nienawiść do samej siebie.

– Coraz mniej osób się tego wstydzi, dziewczyny mówią sobie o tym, wymieniają się informacjami, wymieniają się pewną techniką działania. Zresztą wystarczy spojrzeć na ogłoszenia w internecie – mówi prof. Elżbieta Michałowska, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Nikt jednak nie wspomina, że cena takiej transakcji może być w przyszłości nazbyt wysoka.


Prawnik udający fotografa oskarżony o gwałt

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej