RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

22 lata Koła Fortuny. Pijanowski: chyba zrobiłem błąd, że to „Koło” ściągnąłem

Program „Koło Fortun” pojawił się na antenie 2 października 1992 roku. Najważniejsze były jednak pierwsze odcinki i lata, kiedy prowadzącym był Wojciech Pijanowski, a jego asystentką Magda Masny. Dzisiaj Pijanowski ma wątpliwości, czy dobrze zrobił sprowadzając „Koło Fortuny” do Polski. – Teraz w zasadzie nie mamy polskich (teleturniejów –red.) i ubolewam nad tym mocno, że chyba zrobiłem błąd, że to „Koło” ściągnąłem – mówił.

Wojciech Pijanowski opowiadał w TVP Info, że po raz pierwszy zobaczył oryginalny program, na podstawie którego powstało „Koło Fortuny”, kiedy przebywał w Stanach Zjednoczonych na wakacjach. Wtedy też postanowił, że sprowadzi go do Polski. Udało się to półtorarocznych negocjacjach.

„Chyba zrobiłem błąd, że to Koło ściągnąłem”

Pytany o to, czy zadaje sobie sprawę z tego, że tworzył historię polskiej telewizji Wojciech Pijanowski stwierdził: – To był pierwszy program licencyjny. Po nim pojawiły się następne. A teraz w zasadzie nie mamy polskich i ubolewam nad tym mocno, że chyba zrobiłem błąd, że to „Koło” ściągnąłem. (…) Jest czas na polskich format, nawet na niejeden – podkreślił Pijanowski.

„Dobrze zapamiętałam moje spotkanie z Wojtkiem”

Równie mocno z programem kojarzyła się Magda Masny. W TVP Info opowiadała o tym jak trafiła do programu. – Wzięłam udział w castingu. Moje zdjęcia zaniósł mój fotograf. Wiem, że te zdjęcia się spodobały, dlatego zostałam zaproszona na próbę kamerową. Dobrze zapamiętałam też moje spotkanie z Wojtkiem. A parę dni później weszliśmy do studia i nie było się już nad czym zastanawiać, tylko trzeba było grać – mówiła Magda Masny.


Koło Fortuny na feldze od malucha

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej