RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aplikacja MSW ułatwi znalezienie najbliższego komisariatu

Dzięki aplikacji można też znaleźć komendę np. podając nazwę ulicy czy kod pocztowy (fot. MSW)

Aplikację, dzięki której z łatwością znajdziemy najbliższy komisariat lub komendę policji, uruchomiło MSW. Program poinstruuje też, jak tam dojechać. „Moja komenda” to – jak powiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak – mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji.

– Czasami jesteśmy w obcym, nieznanymi nam miejscu, gdzieś wyjeżdżamy, przejeżdżamy przez jakieś miasto. Nie wiemy, gdzie jest najbliższa komenda policji, a dzieje się coś, o czym chcemy jak najszybciej policję zawiadomić – np., gdy ktoś kradnie nam samochód, torebkę, jesteśmy świadkiem jakiegoś niepokojącego zdarzenia. Ta aplikacje daje nam taką możliwość. Zawiera informacje o najbliższej jednostce policji, numer telefonu, mapę – podkreśliła Woźniak.

Zastrzegła równocześnie, że nie chodzi tu o sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu – m.in. wypadki samochodowe, bo wtedy korzystać należy z numerów alarmowych 112 czy 997.

Program dostępny jest na telefony z system iOS i Android

Jak można skorzystać z aplikacji „Moja komenda” i skąd ją ściągnąć? Jak wyjaśnia Mateusz Kurzejewski z MSW program dostępny jest na telefony z system iOS i Android. Można ją bezpłatnie pobrać z App Store i Google Play.

Możliwość nawigacji do dowolnej jednostki

– Jeśli jesteśmy w trybie offline pojawi nam się lista najbliższych komend i mapa. Jest też możliwość zadzwonienia do wybranej jednostki, bo pojawia się numer telefonu. W trybie online aplikacja pokazuje najkrótszą trasę do najbliższej jednostki. Jest też możliwość nawigacji – wyjaśnia Kurzejewski.

Dzięki aplikacji można też znaleźć komendę np. podając nazwę ulicy czy kod pocztowy, a dzięki opcji Street View można taką jednostkę obejrzeć.


Piotrkowska wizytówką Polski w Street View

źródło:

Zobacz więcej