RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tak CBŚ dobija gang „Bukaciaka”. Zobacz film z akcji

Tak CBŚ dobija gang „Bukaciaka” (fot. policja.gov)
Tak CBŚ dobija gang „Bukaciaka” (fot. policja.gov)

Policja oficjalnie potwierdziła informacje portalu tvp.info o zatrzymaniu kolejnych członków gangu Rafała B. ps. Bukaciak. CBŚ ujawniło także zdjęcia z akcji przeprowadzonej na terenie województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

W niedzielę 28 września, portal tvp.info ujawnił, że kilka dni wcześniej zatrzymano 15 członków gangu Rafała B., którzy trafili do aresztu. Wśród nich był gangster o pseudonimie „Snajper”, który wg śledczych miał się zajmować handlem bronią między grupami przestępczymi. W środę policja oficjalnie potwierdziła nasze informacje, wskazując jednocześnie, że ujęto 17 osób. Według naszych informacji, dwóm osobom nie przedstawiono jednak żadnych zarzutów. Policja ujawniła jednocześnie zdjęcia i filmy z akcji, które prezentujemy.

Grupa Rafała B. działała bardzo aktywnie w latach 2000-2004 oraz 2010-2013 i wyspecjalizowała się w przemycie środków odurzających, handlu nimi oraz bronią palną. Od września 2013 r. policja i prokuratura zatrzymały ponad 50 osób związanych z gangiem z Konstancina.Do tej pory śledczy wykopali ciała czterech osób, które najprawdopodobniej zostały zamordowane przez bandę Rafała B. lub jego samego. Jak ustalili policjanci, były to ofiary bardzo brutalnych zabójstw. Grupa „Bukaciaka” była bezwzględna, nielojalnych jej członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć z tamtego okresu.

„Bukaciak” wraca do biznesu i znów za kraty

Rafał B. ps. Bukaciak, domniemany lider półświatka z podwarszawskiego Konstancina Jeziorny, został zatrzymany na początku września 2013 r. wraz z dwoma wspólnikami przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

„Bukaciak” usłyszał zarzuty udziału w kilku wymuszeniach rozbójniczych i razem z kompanami trafił do aresztu. Przed kilkoma miesiącami B. został podejrzany o popełnienie dwóch morderstw. Ciała ofiar wykopano w kwietniu w miejscowości Dębówka (woj. mazowieckie) nad Wisłą. Gangsterowi grozi nawet dożywocie.

W ciągu ostatniego półrocza „Bukaciak” usłyszał też zarzuty m.in. wymuszenia haraczu oraz udziału w uprowadzeniu dwóch osób – jednej z nich obcięto palec.

Warsztat na wolności

W 2010 r. Rafał B. wyszedł z więzienia, w którym spędził kilka lat m.in. za wymuszenia haraczy i rozboje. Po wyjściu na wolność, oficjalnie razem z Łukaszem A., zaczął prowadzić warsztat samochodowy. Cichym wspólnikiem tego interesu miał być, wg policji, Rafał S. ps. Szkatuła, pod którego kuratelą działał „Bukaciak” od momentu odzyskania wolności. To była ciekawa wolta, ponieważ grupa „Szkatuły” była śmiertelnym wrogiem „Mokotowa”, z którym B. był związany dziesięć lat wcześniej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej