Neumann: na wiosnę krótsze kolejki do lekarzy. Brudziński: za grosz nie wierzymy PO

– Exposé Kopacz obliczone będzie na dokończenie kadencji – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann w „Polityce przy kawie” w TVP1. Zadeklarował też, że 1 stycznia ma ruszyć projekt antykolejkowy i onkologiczny. – Za grosz nie wierzymy politykom PO – ripostował Joachim Brudziński z PiS.

Zadeklarował jednak skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów. Neumann wyjaśnił, że nad programem antykolejkowym rząd pracuje już na poziomie operacyjnym.

– Od 1 stycznia ma ruszyć projekt antykolejkowy i onkologiczny. Kolejki skrócą się, ale nie znikną. W żadnym kraju w systemie publicznym nie jest tak, że nie ma kolejek. Około wiosny jednak na pewno skrócą się kolejki do specjalistów – zapewnił wiceminister zdrowia i dodał, że wprowadzona zostanie też na pewno krótka ścieżka dla pacjentów onkologicznych.

Nieufna opozycja

– Za grosz nie wierzymy politykom PO, bo mają już za sobą 7 lat rządów. Teraz będziecie mamić opinię publiczną kolejnymi obietnicami, a sytuacja jest konkretna – np. w służbie zdrowia – mówił Brudziński.

Kolejny zarzut polityka PiS dotyczył górnictwa. – Jesteśmy w przededniu wyborów samorządowych. Nikt nam tyle nie da, ile wiceminister Neumann i premier Kopacz przed kolejnymi wyborami obiecają – przekonywał Joachim Brudziński.

Nierentowne kopalnie będą zamykane

Neumann przekonywał, że cały czas trwają próby rozwiązania kryzysu w górnictwie. – Nierentowne kopalnie będą zamykane – zadeklarował wiceminister zdrowia. Przypomniał, że projekt holdingów polega na tym, aby słabsze i silniejsze kopalnie były w jednym organizmie, co będzie gwarantowało pracę dla górników z tych kopalń, w których kończyć się będą złoża. Brudziński pochwalił za te słowa Neumanna. – Uczciwie powiedziano, że rząd będzie zamykał kopalnie – powiedział poseł PiS.

źródło:
Zobacz więcej