RAPORT

Pogarda

Owsiak przegrał z blogerem. Sąd: internauta nie pomówił szefa WOŚP

Najnowsze

Popularne

Bloger wygrywa w pierwszej instancji z Jerzym Owsiakiem. Sąd uniewinnił Piotra Wielguckiego od dwóch z trzech zarzutów w procesie karnym o pomówienie, wytoczonym mu przez szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem „MatkaKurka”, za teksty: „Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP”, „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” oraz „Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł – hiena cmentarna”.

Bloger oskarża

Szef WOŚP oskarżył blogera o to, że w tekstach tych pomówił fundację i jego samego o przywłaszczenie pieniędzy. – Wyrok jest zaskakujący, brzmiał kuriozalnie. To uzasadnianie o granicach dozwolonej krytyki. Jeśli to są granice dozwolonej krytyki, to słabo to prognozuje, jeśli chodzi o jakość debaty publicznej w Polsce – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP.

– Jerzy Owsiak czerpie prywatne korzyści poprzez działalność firmy żony. To koniec tej hucpy, aby te fakty ukryć – mówił z kolei internauta Piotr Wielgucki.

Proces od lutowego

Proces ruszył w lutym 2014 roku. Twórca WOŚP poczuł się oszkalowany internetowymi wpisami na własny temat, a także orkiestry, których bloger dokonał w styczniu 2013 r.

– Idziemy walczyć z totalnym kłamstwem, które zostało rozpętane przeciwko nam. Dlatego wytoczyliśmy sprawę – powiedział na początku procesu Owsiak.

Piotr Wielgucki. w 2013 r. został już prawomocnie skazany za wpis obrażający premiera i prezydenta RP.


Owsiak skarży blogera za pomówienia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej