Kucharz ze „Złotopolskich” i pisarka zginęli w wypadku na „siódemce” koło Skarżyska-Kamiennej

Tragedia na drodze. Dwie osoby nie żyją w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę. Jak podaje portal gazeta.pl śmierć na miejscu poniosła znana autorka książek kulinarnych Hanna Szymanderska oraz Grzegorz Komendarek, kucharz i aktor, znany z emitowanego w TVP2 serialu „Złotopolscy”. Kierowca, mieszkaniec Warszawy, został przewieziony do szpitala. Wiadomo, że był trzeźwy.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 22.40. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym renault prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w barierę energochłonną. Śmierć na miejscu ponieśli 70-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna.

– Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Jedna osoba została zabrana przez zespół medyczny do szpitala na obserwację. Akcja strażaków trwała dość długo. Konieczne było zorganizowanie objazdów – poinformował bryg. Wiesław Ungier, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.

Samochód osobowy wbił się w barierkę

– Udział w tym zdarzeniu brał tylko jeden samochód. Kierowca samochodu jest w szpitalu na obserwacji. Za wcześnie, by mówić o przyczynach zdarzenia. Nasze czynności polegały na zebraniu dowodów, zabezpieczeniu ofiar i przekazaniu sprawy zespołowi dochodzeniowo-śledczemu Komendy Powiatowej w Skarżysku-Kamiennej – powiedział podkom. Mariusz Sokołowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Jak dodał, osoba kierująca samochodem po wypadku była przytomna, ale w silnym stresie.


Tragiczny wypadek mikrobusa pod Sanokiem. 2 osoby nie żyją, 10 rannych

źródło:
Zobacz więcej