RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pruszków: wykoleił się pociąg Kolei Mazowieckich. Są opóźnienia

Pociąg relacji Warszawa-Skierniewice wykoleił się rano w Pruszkowie pod Warszawą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przewoźnik podstawił autobusy zastępcze na trasie z Warszawy Wschodniej do Pruszkowa, natomiast z Pruszkowa do Grodziska Mazowieckiego pociągi kursują wahadłowo. Opóźnienia niektórych pociągów wynoszą kilkadziesiąt minut.

– Po godz. 7 w Pruszkowie doszło do wykolejenia pociągu Kolei Mazowieckich jadącego z Warszawy Wschodniej do Skierniewic. Pasażerom i pracownikom kolei nic się nie stało. Na miejscu są kolejowe służby techniczne, które usuwają skutki tego zdarzenia. Teren został zabezpieczony również przez Straż Ochrony Kolei – poinformował na antenie TVP Info Maciej Dutkiewicz z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Ruch między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim odbywa się po torach dalekobieżnych. Przewoźnicy podstawili autobusy zastępcze na trasie z Warszawy Wschodniej do Pruszkowa, natomiast z Pruszkowa do Grodziska Mazowieckiego pociągi kursują wahadłowo.

Niebezpiecznie w również w Warszawie

Do niebezpiecznego zdarzenia na kolei doszło również w piątek wieczorem. Dwa pociągi o mały włos nie zderzyły się na rozjeździe na warszawskiej stacji Włochy. Katastrofy udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji maszynistów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej