„Są tacy, którzy znają siedem języków i nie mają nic do powiedzenia w żadnym z nich”

– Nie wiem, jak Grzegorz Schetyna radzi sobie na polu znajomości języków obcych, ale dam głowę, że da sobie radę – mówił Rafał Trzaskowski, który był „Gościem poranka” TVP Info. – Mam takie doświadczenia z Parlamentu Europejskiego, że byli tacy, którzy znali siedem języków obcych i nie mieli nic do powiedzenia w żadnym z nich – dodał. Minister administracji i cyfryzacji komentował doniesienia medialne nt. objęcia MSZ w rządzie Ewy Kopacz przez Grzegorza Schetynę.

Rafał Trzaskowski komentował w TVP Info informacje o tym, że Grzegorz Schetyna ma zastąpić na stanowisku szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego. – Schetyna ma bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o politykę zagraniczną. Przez ostatnie trzy lata był szefem sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, więc gdyby rzeczywiście miał objąć tę tekę, to na pewno sobie poradzi – stwierdził minister administracji i cyfryzacji.

Jestem przekonany, że nikt nie odmówi Grzegorzowi Schetynie osobowości

Pytany od doświadczenie Schetyny w dyplomacji Trzaskowski odpowiedział, że „nie każdy minister spraw zagranicznych był wcześniej dyplomatą i jeździł na placówki”. – To jest pytanie przede wszystkim o to, czy zna się na polityce międzynarodowej, czy zna te uwarunkowania. Po drugie jest pytanie o osobowość, która predestynuje go do tego, żeby pełnić taką funkcję. Ja jestem przekonany, że nikt nie odmówi Grzegorzowi Schetynie osobowości – podkreślił polityk PO.

„Są tacy, którzy znają siedem języków i nie mają nic do powiedzenia w żadnym z nich”

Minister odniósł się także do kwestii znajomości języków obcych, która w przypadku pełnienia funkcji szefa MSZ wydaje się niezbędna. – Szczerze powiedziawszy ja nie wiem, jak Grzegorz Schetyna radzi sobie na tym polu, ale dam głowę, że sobie da radę. Tym bardziej, że ja mam takie doświadczenia z Parlamentu Europejskiego, że byli tacy, którzy znali siedem języków obcych i nie mieli nic do powiedzenia w żadnym z nich – konkludował.


„Wiadomości” TVP1: Schetyna otrzymał propozycję zostania szefem MSZ. Nie odmówił

źródło:
Zobacz więcej