RAPORT

Wojna na Ukrainie

Separatyści ostrzelali wieś pod Donieckiem. Zginęło ponad 10 cywilów

Ponad 10 cywilów zginęło, a dziesiątki zostały ranne, w wyniku ostrzału miejscowości Nyżnia Krynka pod Donieckiem na wschodniej Ukrainie. Ostrzału dokonali prorosyjscy bojownicy – oświadczyło dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie.

Do ataku doszło w środę rano. „Rejon Nyżniej Krynki był nieustannie ostrzeliwany przez terrorystów z systemów rakietowych BM-21 Grad od 8.45 do 11.40 czasu lokalnego (7.45-10.40 w Polsce)” – poinformowano.

Separatyści ostrzelali domy mieszkalne

„Atakowane były pozycje sił operacji antyterrorystycznej i budynki mieszkalne. W wyniku bandyckiego ostrzału zniszczono dziewięć domów. Zginęło ponad dziesięć osób cywilnych, a dziesiątki zostało rannych” – przekazało dowództwo na swoim Facebooku.

W wyniku bandyckiego ostrzału zniszczono dziewięć domów. Zginęło ponad dziesięć osób cywilnych, a dziesiątki zostało rannych

Nyżnia Krynka znajduje się ok. 30 km na wschód od Doniecka. Jest to tzw. wieś typu miejskiego, licząca prawie 14 tysięcy mieszkańców.

Od 5 września trwa „rozejm”

W obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy, gdzie przeciwko prorosyjskim rebeliantom siły rządowe walczą od kwietnia, 5 września ogłoszono zawieszenie broni. Strona ukraińska twierdzi, że porozumienie to łamane jest przez stronę przeciwną niemal codziennie .

We wtorek MSZ Ukrainy oświadczyło, że od początku trwania rozejmu siły ukraińskie były ostrzeliwane przez oddziały rosyjskiej armii i nielegalne ugrupowania zbrojne co najmniej 296 razy. W wyniku tych ataków zginęło 16 ukraińskich żołnierzy, a 98 zostało rannych.


Atak na lotnisko w Doniecku, rosyjski konwój wjechał na Ukrainę. Rozejm wisi na włosku

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej