Polak bohaterem Irlandii. Z płonącego mieszkania uratował matkę z dwójką małych dzieci

Roman Najdzinowicz wspiął się po balkonach na drugie piętro (fot. independent.ie)

Polak Roman Najdzinowicz pomógł uratować z płonącego budynku matkę i dwójkę dzieci. Irlandzkie media rozpisują się na temat wyczynu Polaka, który został okrzyknięty bohaterem. Pożar wybuchł w sobotę rano na drugim piętrze bloku mieszkalnego w dzielnicy Shankill Village w Dublinie

W mieszkaniu przebywała Sarah Martin wraz z dwójką swoich dzieci – 3-letnią Saharą i niespełna 2-letni synek o imieniu Tadhg. Jej partner Daniel oraz ich trzecie dziecko – 9-letni synek, byli poza domem.

Gdy wybuchł pożar, kobieta złapała swoją córkę i wyprowadziła ją na balkon. Niestety, gęsty dym i ogień uniemożliwiły jej powrót do mieszkania, w którym znajdował się jeszcze niespełna dwuletni synek.

Sąsiedzi próbowali pomóc kobiecie

Ogień opanował salon, z którego było wyjście na balkon. Sypialnia Tadhga znajdowała się dokładnie po drugiej stronie płonącego pokoju.

Sąsiedzi uwięzionej w płonącym mieszkaniu kobiety próbowali dostać się do pomieszczenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jednym z nich był 33-letni Polak Roman Najdzinowicz.

Polak wyważył drzwi gaśnicą

Początkowo pan Roman wraz z obywatelem Węgier sforsowali drzwi do mieszkania, używając do tego ciężkiej gaśnicy. Gęsty dym i płomienie uniemożliwiły mężczyznom dostanie się sypialni chłopca.

Niebezpieczna wspinaczka balkonami na drugie piętro

Najdzinowicz wybiegł na ulicę i zaczął wspinać się po balkonach budynku. Po chwili dotarł do przerażonej matki i jej syna.

Niedługo później na miejsce przybyli strażacy, którzy błyskawicznie opanowali pożar. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Kobieta i jej dzieci zostali przewiezieni do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Jestem wdzięczny tym bohaterskim ludziom”

– Mamy wspaniałych sąsiadów. Nigdy nie zapomnimy co ten człowiek zrobił dla naszej rodziny – powiedział ojciec ocalonej rodziny Daniel Kane. – Jesteśmy szczęściarzami – mamy takich odważnych sąsiadów – dodał.

Irlandzkie media okrzyknęły dzielnego Polaka bohaterem.


Sąsiad bohater uratował 3-latka z pożaru

źródło:
Zobacz więcej