RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zbadają cud. Ksiądz Jerzy Popiełuszko na drodze do świętości?

20 września we Francji rozpocznie się proces w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To otwarcie drogi do kanonizacji polskiego męczennika komunizmu – zapowiada „Nasz Dziennik”.

Proces zainaugurowany zostanie we francuskiej diecezji Creteil. Tam właśnie, w jednym ze szpitali, we wrześniu 2012 r. doszło do niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia Francois Audelana, 56-letniego mężczyzny, chorego na rzadko występującą postać raka krwi.

„Jerzy, to ten moment”

Francuski ksiądz wezwany do umierającego mężczyzny odmówił przy nim modlitwę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ten młody kapłan, który kilka miesięcy wcześniej modlił się przy grobie męczennika w Warszawie, powiedział: „Jerzy, jeżeli masz coś zrobić, to w tej chwili jest dobry moment” i udzielił pacjentowi sakramentu chorych.


Nie żyje matka ks. Jerzego Popiełuszki


Następnego dnia mężczyzna obudził się zdrowy. Lekarze, którzy dogłębnie go zbadali, nie stwierdzili oznak jakiejkolwiek choroby.

Kuria poda szczegóły

Gazeta zapowiada, że wszelkie szczegóły dotyczące procesu zostaną przedstawione w najbliższym czasie przez kurię warszawską.


„Ks. Jerzy Popiełuszko nie uląkł się prześladowców”

źródło:
Zobacz więcej