RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak celebryci kupują narkotyki? Reporter „Wiadomości” dotarł do ich byłego dostawcy

To może być przełom w walce z rynkiem narkotykowym. Po raz pierwszy policja jest tak blisko rozpracowania całej siatki handlarzy kokainą. To specyficzna grupa, która sprzedawała ją bardzo wyjątkowym klientom: znanym i bogatym. Kluczem może okazać się były muzyk Dariusz K. Jak działa taka siatka? Z jednym z dilerów, który przez lata zaopatrywał warszawskie elity w najdroższe narkotyki, rozmawiał na ten temat reporter „Wiadomości” TVP1.

– Przede wszystkim są to ludzie zamożni. Ludzie, którzy mają pieniądze. Kokainę biorą zarówno przestępcy, jak i ludzie z showbiznesu. To są duże ilości, bo w momencie, kiedy oni się bawią, to nie szczędzą pieniędzy – mówi mężczyzna, z którym rozmawiał reporter „Wiadomości” Leszek Dawidowicz.

Szansa dla policji

W każdym tygodniu warszawska policja zatrzymuje od kilku do kilkunastu dilerów narkotyków. Jednak pierwszy raz w historii policjanci mają szansę poznać personalia największych kokainowych dostawców, zaopatrujących finansowe elity stolicy.

Wszystko zaczęło się od niedawnego wypadku samochodowego. Znany muzyk Dariusz K., były mąż piosenkarki Edyty Górniak, zabił kobietę (o tej sprawie szeroko pisał portal tvp.info). Według biegłego dwie godziny wcześniej zażywał kokainę. Teraz policja liczy, ze dzięki niemu może dotrzeć do środowiska, wcześniej dla niej nieosiągalnego.


Muzyk Dariusz K. śmiertelnie potrącił 63-latkę. Grozi mu 12 lat więzienia

Dilerzy pukają nawet do podstawówek


– Środowisko dilerów, handlujących kokainą jest niezwykle hermetyczne. Podobnie jak środowisko ich klientów. Pan Dariusz K. bardzo by nam pomógł. Chętnie wysłuchamy tego, co ma nam do powiedzenia – mówi oficer operacyjny policji.

Środowisko dilerów, handlujących kokainą, jest niezwykle hermetyczne

Spowiedź, dotycząca dostawców, mogłaby poprawić sytuację procesową Dariusza K. – Pod naszym nadzorem policja będzie prowadziła pewne czynności w tym zakresie – tłumaczy prokurator Paweł Wierzchołowski z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Śledczy chcą ustalić, skąd muzyk miał kokainę, kto mu ją sprzedał?

Coś grozi muzykowi?

Rozmówca „Wiadomości” twierdzi, że Dariuszowi K. mogłoby coś grozić ze strony dostawców, ale policja twierdzi, że zapewniłaby mu bezpieczeństwo.

Gram najlepszej kokainy na czarnym rynku to wydatek około 500 zł. Rynek celebrytów jest wymagający. Trafia do nich właśnie kokaina z najwyższej, dostępnej półki w Polsce. O ile ulicznych handlarzy łatwo jest zatrzymać, to z tymi sprzedającymi narkotyki najwyższej jakości policja ma znacznie większy problem. Do tej pory nie było jeszcze kogoś, kto poszedłby na współpracę z policją. Byłby to precedens. Tylko pytanie, czy tak się stanie...


Uwaga na pigułki gwałtu, dilerom schodzą jak świeże bułeczki

źródło:
Zobacz więcej