RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śmierć nurka w podwodnej eksplozji. Chciał wydobyć niewybuch?

Mężczyzna miał być miłośnikiem militariów (fot. flickr.com/photos/chattoconeenf)
Mężczyzna miał być miłośnikiem militariów (fot. flickr.com/photos/chattoconeenf)

45-latek zginął, gdy w rzece prawdopodobnie eksplodował niewybuch. Mężczyzna pasjonował się militariami, w pobliżu jego ciała znaleziono wykrywacz metalu i narzędzia.

W sobotę wieczorem do policjantów z Młynar (woj. warmińsko-mazurskie) zgłosiła się kobieta, której mąż miał nurkować w rzece Pasłęce i nie wrócił do domu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania w Olkowie na terenie gminy Godkowo. Tam najpierw odnaleziono samochód mężczyzny, a później szczątki ludzkie.

Z ustaleń policjantów wynika, że mogło dojść do wybuchu niewypału, który znajdował się w rzece. 45-latek pasjonował się poszukiwaniami militariów. Na miejscu odnaleziono wykrywacz metali, narzędzia. Prawdopodobnie mężczyzna podczas nurkowania w rzece Pasłęce natrafił na niewypał, który chciał wydobyć. Okoliczni mieszkańcy potwierdzili tę wersję, jak mówili, słyszeli hałas pomiędzy godziną 12 a 13, lecz nie wiedzieli, co było jego źródłem.

Policyjne działania prowadzone były do godz. 4.00 rano w niedzielę. Prace wznowiono od godziny 9.00. Miejsce wypadku do dalszych poszukiwań i oględzin przygotowali saperzy.


CZYTAJ TAKŻE NA TVP REGIONALNA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej