RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Muzyk Dariusz K. był poczytalny. Powołano nowego biegłego

Dariusz K. (fot. PAT/JAN BOGACZ)
Dariusz K. (fot. PAT/JAN BOGACZ)

Muzyk Dariusz K. w chwili wypadku na Ursynowie był poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny – uznali biegli psychiatrzy, którzy w ostatnim czasie badali muzyka podejrzanego o śmiertelne potrącenie kobiety – dowiedział się portal tvp.info.

Biegli psychiatrzy nie mieli wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego Dariusza K. Z ich opinii wynika jednak, że muzyk mógł w przeszłości zażywać narkotyki. Z tym z kolei nie zgadza się obrona K., która przekonuje, że jej klient nie brał narkotyków, tym bardziej przed wypadkiem.


„Dariusz K. był pod wpływem kokainy. Zażył ją 1,5 godz. wcześniej”

W czwartek prokurator prowadzący śledztwo przeciwko K. zdecydował o powołaniu biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Gdy opinia tego eksperta będzie gotowa, można spodziewać się przesłania aktu oskarżenia do sądu.

Wypadek po kokainie

Mokotowscy śledczy przedstawili Dariuszowi K. zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z tym, że kierując samochodem BMW 320 po zażyciu środka odurzającego w postaci kokainy, nie zatrzymał się na czerwonym świetle i na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 63-letnią kobietę.

Jak pisał wcześniej portal tvp.info, licznik samochodu, którym kierował Dariusz K., zatrzymał się na 85 km/godz. Oznacza to, że muzyk, przekroczył on dozwoloną prędkość co najmniej o 35 km/godz.


Trzy miesiące aresztu dla Dariusza K.

Muzyk twierdził, że niczego nie pamięta, odmówił odpowiedzi na pytania i podkreślił, że nie będzie składał wyjaśnień.

Chciał 500 tys. zł poręczenia

Tvp.info ujawniło, że Dariusz K. był gotów wpłacić 500 tys. zł poręczenia majątkowego, byleby tylko uniknąć aresztu. Sąd jednak nie zgodził się na takie rozwiązanie i przychylił do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie muzyka.


Dariusz K. proponował pół miliona złotych za swoją wolność

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej