RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Uwięziona matka z dzieckiem. Policjanci użyli drabiny

Na razie nie wiadomo dlaczego 35-latek uwięził kobietę i jej dziecko (fot. TVP/P.Lewandowski)
Na razie nie wiadomo dlaczego 35-latek uwięził kobietę i jej dziecko (fot. TVP/P.Lewandowski)

Policja uwolniła matkę i dziecko, którzy byli przetrzymywani w jednym z mieszkań na krakowskich Dębnikach. Okazało się, że kobietę sterroryzował 35-letni mężczyzna, którzy zabarykadował drzwi wejściowe do mieszkania. Policjanci zdecydowali, że do środka dostaną się przez okno – wchodząc po podstawionej drabinie.

– Gdy dostaliśmy się do mieszkania mężczyzna został obezwładniony, a kobieta z dzieckiem uwolniona. Nic złego im się nie stało – poinformował podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Okazało się 35-letni mężczyzna jest dobrze znany policji. Był poszukiwany za kradzieże i włamania, za które został już skazany przez sąd i miał odsiedzieć dwuletni wyrok więzienia.


CZYTAJ TAKŻE: Porywacz wypuścił 10-latka, bo... bez przerwy śpiewał jedną piosenkę
Dodatkowo w czasie zatrzymania znaleziono przy nim narkotyki oraz sprzęt ze skradzionego samochodu. – Mężczyzna oprócz przetrzymywania osób wbrew ich woli, będzie odpowiadał za kradzież auta – dodał Mariusz Ciarka.

Na razie nie wiadomo dlaczego 35-latek uwięził kobietę i jej dziecko. Kobiecie i jej 12-letniemu dziecku pomocy udzielił policyjny psycholog.

CZYTAJ TAKŻE: „Halo, zostałem porwany!” – nastolatek przed śmiercią dzwonił na policję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej