Kibice Legii nie odpuścili za Celtic. Oprawa ze świnią dla działaczy UEFA

Legia Warszawa wywalczyła awans do fazy grupowej Ligi Europy. W rewanżowym spotkaniu ostatniej rundy eliminacyjnej legioniści pokonali zespół FK Aktobe z Kazachstanu 2:0. W pierwszym meczu mistrzowie Polski odnieśli zwycięstwo 1:0. Tuż przed pierwszym gwizdkiem kibice Legii zaprezentowali kontrowersyjną oprawę. Odnosiła się ona do decyzji UEFA, w wyniku której klub odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Zdjęcie otrzymaliśmy na platformę Twoje Info od pana Piotra.

Wykluczenie Legii z IV rundy eliminacji LM odbiło się szerokim echem w piłkarskiej Europie. Zwycięstwo 6:1 warszawskiej drużyny w dwumeczu z ekipą Celtiku Glasgow i walkower na korzyść Szkotów – w związku z przebywaniem na boisku nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego – rozsierdził stołecznych kibiców.

Oprawa podczas meczu z FK Aktobe przedstawiała ogromną świnię w koszuli z symbolem waluty euro. Trzymał kartkę z napisem „6 < 1”. W tle zamieszczono logo UEFA, a całość opisano transparentem: „Because football doesn’t matter, money does.” (Ponieważ piłka nożna nie ma znaczenia, pieniądze mają).

UEFA wyciągnie konsekwencje?

Na razie nie wiadomo jak na zachowanie kibiców z Żylety, czyli trybuny najbardziej zagorzałych, zareagują działacze UEFA. Pewnym jest, że klub może zostać ukarany za użycie przez nich rac.

CZYTAJ TAKŻE: Legia Warszawa wyrzucona z eliminacji Ligi Mistrzów

Tymczasem pod względem sportowym Legia po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na europejskie puchary w tym roku. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej od początku przewagę na boisku mieli piłkarze Legii. Udokumentowali ją bramką strzeloną w 26 minucie przez Michała Kucharczyka. Zwycięstwo mistrzów Polski przypieczętował w 66 minucie spotkania kapitan Legii Ivica Vrdoljak, który wykorzystał rzut karny.

banner

źródło:
Zobacz więcej