Szef kampanii PO o wyborach: atakujemy z drugiej pozycji, ale odwrócimy trend

– Sondaże pokazują, że faworytem w nadchodzących wyborach samorządowych jest Prawo i Sprawiedliwość, dlatego w kampanii samorządowej będziemy atakowali z drugiego miejsca. Ale Platforma Obywatelska niejednokrotnie pokazała, że potrafi odwracać tendencje i trendy – powiedział Robert Tyszkiewicz, poseł PO w programie „Gość poranka” TVP Info.

Z sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że PiS może w nadchodzących wyborach samorządowych liczyć na poparcie 33 proc. wyborców, a PO na 25 proc. Szczególnie dużą przewagę PiS ma nad PO we wschodniej części Polski.


CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: PiS ma 8 pkt. przewagi nad PO; Twój Ruch poniżej progu wyborczego

– Sondaże nie zapełniają urn wyborczych. Przed nami kampania, która pokaże wielki potencjał dotychczasowych osiągnięć Platformy Obywatelskiej, szczególnie w Polsce wschodniej, która jest przykładem cywilizacyjnego awansu. Chodzi tyko o to, żeby znaleźć skuteczny sposób komunikowania tego obywatelom – dodał Tyszkiewicz, szef kampanii PO w wyborach samorządowych, odpierając argumenty prowadzącej, że PO nie ma szans na pokonanie PiS w Polsce wschodniej.

teraz odtwarzane
„Skupmy się na wyborach samorządowych. Aferę taśmową wyjaśnią służby”

„Skupmy się na wyborach samorządowych. Aferę taśmową wyjaśnią służby”

W programie powrócił także temat tzw. afery taśmowej. Prowadząca zwróciła uwagę, że politycy PO i PSL zapowiadali, iż sprawa miała zostać wyjaśniona do końca wakacji, ale jak widać niewiele zostało do tej pory zrobione.

– Nikomu tak jak PO nie zależy, aby do samego końca wyjaśnić tzw. aferę taśmową, ukazać jej przyczyny i sprawców. Ta sprawa zostanie wyjaśniona przez polskie służy i organy ścigania. (…) Natomiast teraz przed nami wybory samorządowe, które będą decydowały o rozwoju i dobrobycie polskich miast, wsi oraz regionów – powiedział Robert Tyszkiewicz w TVP Info.

Poseł PO podkreślił, że dlatego właśnie nie powinno się dopuszczać do tego, żeby temat afery taśmowej „dominował nad cywilizacyjną debatą, która będzie stanowiła do co najmniej 2020 roku o tempie rozwoju wspólnot samorządowych oraz dobrobycie nas wszystkich”.


CZYTAJ TAKŻE: PO mobilizuje siły przed wyborami. „Morale mamy w porządku”

źródło:
Zobacz więcej