RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przesłuchali Cliffa Richarda ws. molestowania nieletnich; „Nie został zatrzymany”

Cliff Richard (fot. flickr.com/Eva Rinaldi)

Znanego muzyka Cliffa Richarda przesłuchała w sobotę brytyjska policja. Miało to związek z oskarżeniami o molestowanie nieletnich w latach 80. XX wieku.

O przesłuchaniu poinformował rzecznik gwiazdy estrady. Precyzował przy tym, że muzyk dobrowolnie złożył zeznania i ani nie postawiono mu zarzutów, ani nie został zatrzymany.

„Odpowiadał na pytania”

– W pełni współpracował z funkcjonariuszami i odpowiedział na zadane mu pytania – powiedział rzecznik.


CZYTAJ TAKŻE Policja w domu Cliffa Richarda. Muzyk podejrzany o molestowanie 15-latka


14 sierpnia policja przeszukała dom należący do gwiazdora w Berkshire, na zachód od Londynu. 73-letni Richard opublikował też oświadczenie, w którym zaprzeczył wszystkim oskarżeniom.

Lubiany muzyk

Richard jest ciągle jednym z najbardziej lubianych muzyków w Wielkiej Brytanii. Od późnych lat 50. przez ponad pięć dekad uzbierał na koncie wiele utworów, które wspięły się na szczyty list przebojów, m.in. „Devil Woman” czy „We Don't Talk Anymore”. Wciąż koncertuje; dwa lata temu jego przebój „Congratulations” uświetnił Diamentowy Jubileusz królowej Elżbiety II.

To kolejny z serii brytyjskich gwiazdorów oskarżonych o nadużycia seksualne. Policja dokonała ostatnio aresztowań w związku z doniesieniami, że wiele znanych brytyjskich osób osłaniało się mocą swojego nazwiska, by uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa seksualne.


CZYTAJ TAKŻE Oskarżany o pedofilię Cliff Richard odwołał występ charytatywny

źródło:

Zobacz więcej