Ks. Wojciech G. zostaje w wiezieniu. Sąd przedłużył areszt

Wojciech G.

Areszt wobec ks. Wojciecha G. przedłużony do połowy listopada. Taką decyzję podjął sąd w Wołominie na wniosek warszawskiej prokuratury okręgowej. Ksiądz oskarżany jest o pedofilię zarówno w Polsce jak i na Dominikanie. Na razie odmawia składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy. Wojciechowi G. grozi nawet do 12 lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, że śledztwo zostanie zakończone jeszcze w tym roku. Według prokuratorów sprawa trafi to sądu przed upływem terminu aresztu.


CZYTAJ TAKŻE Dominikana przesłała nowe dowody ws. Wojciecha G.


Ks. Wojciech G. został zatrzymany w lutym 2014 r. pod Krakowem. Śledczy przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące pedofilii. Dwa dotyczyły przestępstw popełnionych w Polsce a dwa na Dominikanie. Prokuratura zarzuciła ks. G., że jedno z dzieci doprowadził do obcowania płciowego na Dominikanie. Potem, w czasie wakacji spędzanych w Polsce, doprowadził jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim nieletnim również miało dochodzić do „innych czynności seksualnych” na terenie Dominikany.

Ksiądz nie przyznaje się do winny

W specjalnym wywiadzie dla TVP Info ks. G. przekonywał, że nie molestował żadnych dzieci na Dominikanie, a zarzuty pod jego adresem mogą być wynikiem spisku w związku z jego działalnością m.in. w walce z narkotykami. Kiedy TVP Info ujawniło, jakimi dowodami dysponują śledczy z Dominikany – zeznania ośmiorga dzieci i rozpoznanie ręki księdza na jednym z pedofilskich zdjęć – duchowny po raz kolejny zaprzeczył zarzutom pod jego adresem


CZYTAJ TAKŻE Wojciech G. nie skrzywdziłem tych dzieci

źródło:
Zobacz więcej