RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ks. Wojciech G. zostaje w wiezieniu. Sąd przedłużył areszt

Wojciech G.
Wojciech G.

Areszt wobec ks. Wojciecha G. przedłużony do połowy listopada. Taką decyzję podjął sąd w Wołominie na wniosek warszawskiej prokuratury okręgowej. Ksiądz oskarżany jest o pedofilię zarówno w Polsce jak i na Dominikanie. Na razie odmawia składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy. Wojciechowi G. grozi nawet do 12 lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, że śledztwo zostanie zakończone jeszcze w tym roku. Według prokuratorów sprawa trafi to sądu przed upływem terminu aresztu.


CZYTAJ TAKŻE Dominikana przesłała nowe dowody ws. Wojciecha G.


Ks. Wojciech G. został zatrzymany w lutym 2014 r. pod Krakowem. Śledczy przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące pedofilii. Dwa dotyczyły przestępstw popełnionych w Polsce a dwa na Dominikanie. Prokuratura zarzuciła ks. G., że jedno z dzieci doprowadził do obcowania płciowego na Dominikanie. Potem, w czasie wakacji spędzanych w Polsce, doprowadził jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim nieletnim również miało dochodzić do „innych czynności seksualnych” na terenie Dominikany.

Ksiądz nie przyznaje się do winny

W specjalnym wywiadzie dla TVP Info ks. G. przekonywał, że nie molestował żadnych dzieci na Dominikanie, a zarzuty pod jego adresem mogą być wynikiem spisku w związku z jego działalnością m.in. w walce z narkotykami. Kiedy TVP Info ujawniło, jakimi dowodami dysponują śledczy z Dominikany – zeznania ośmiorga dzieci i rozpoznanie ręki księdza na jednym z pedofilskich zdjęć – duchowny po raz kolejny zaprzeczył zarzutom pod jego adresem


CZYTAJ TAKŻE Wojciech G. nie skrzywdziłem tych dzieci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej