RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Szacun Tropików” i „slipy Jumbo”, czyli męskość bez rozwagi. Kampania społeczna, która „wygrała internet”

„Szacun Tropików” i „slipy Jumbo”, czyli męskość bez rozwagi (fot. allegro.pl)
„Szacun Tropików” i „slipy Jumbo”, czyli męskość bez rozwagi (fot. allegro.pl)

„Jak wiemy, każdy mężczyzna rodzi się z umiejętnością pływania, a także strzelania, jazdy czołgiem i odbierania porodów” – czytamy na stronie reklamującej slipy kąpielowe Jumbo. To kolejny „produkt”, który po sukcesie „Szacunu tropików” ostrzega, że często w męskości brakuje rozsądku, a co za tym idzie – może prowadzić do tragedii nad wodą.

„Firma” Bravurex, która wystawiła na aukcję „Szacun Tropików” – olej do opalania, bo prawdziwi mężczyźni nie zdrabniają – to tak naprawdę Fundacja Integracja, która organizuje kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo”.

Witamina B12000, która działa na masę i rzeźbę

Obie aukcje zostały opatrzone obszernym, zabawnym opisem utrzymanym w tonie „prawdziwego macho”. Zachwalając produkty, „firma” Bravurex obiecuje m.in. że „slipy Jumbo wytrzymają 16 w skali Beauforta”, a „Szacun Tropików przy opalaniu barwi skórę we wzór typu tribal”.

Wyobrażasz sobie, co może być pod taflą wody?

Prawdziwy przekaz aukcji kryje się na samym dole strony. Każdy, kto doczytał ofertę do końca, dowiedział się, że co roku przez brawurę i brak zdrowego rozsądku setki ludzi łamią kręgosłup przy skokach do wody.13 zł i setki tysięcy wyświetleń

Agencja Walk, która stoi za kampanią, zainwestowała w nią 13 zł – tyle kosztowało wystawienie aukcji na serwisie Allegro. Kampania przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów – aukcje wyświetliło już prawie pół miliona internautów.

Zobacz kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo”


CZYTAJ TAKŻE: Wstrząsająca kampania przeciw wysyłaniu SMS za kółkiem. Zobacz wideo

Każdy, kto doczytał ofertę do końca dowiedział się, że co roku przez brawurę i brak zdrowego rozsądku setki ludzi łamią kręgosłup przy skokach do wody.13 zł i setki tysięcy wyświetleń

Agencja Walk, która stoi za kampanią zainwestowała w nią 13 zł – tyle kosztowało wystawienie aukcji na serwisie Allegro. Kampania przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów – aukcje wyświetliło już prawie pół miliona internautów.

Zobacz kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo”


CZYTAJ TAKŻE: Wstrząsająca kampania przeciw wysyłaniu SMS za kółkiem. Zobacz wideo
(fot. allegro.pl)
(fot. allegro.pl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej